Przesuwamy ceny w dół - metka
Przesuwamy ceny w dół - promocja

Kilka słów na temat energooszczędnych okien drewnianych

okna drewniane

W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się energooszczędne okna drewniane. Nie ma się co dziwić, zwłaszcza jeżeli wziąć pod uwagę stale rosnącą świadomość społeczeństwa oraz modę na funkcjonalne i ergonomiczne rozwiązania. Jakie są ich główne zalety? - na to pytanie postaraliśmy się odpowiedzieć w treści dzisiejszego artykułu. Zachęcamy do uważnej lektury.

Słowem wstępu

Drewno towarzyszy człowiekowi od tysięcy lat. Jako materiał budowlany i wykończeniowy cechuje się ponadczasową elegancją i prostotą. Pomimo, że kilkanaście lat temu, w większości polskich domów wymieniało się okna drewniane na na okna PCV, to dzisiaj zauważyć można odwrotną tendencję. Polacy coraz chętniej stawiają na sprawdzone rozwiązania aranżacyjne i wybierają okna drewniane. Oczywiście tak jak wszystko, tak i one uległy zmianie i dzisiaj na rynku znaleźć można również ich energooszczędne odmiany.

Okno energooszczędne

O tym, czy dane okno jest energooszczędne, mówi współczynnik przenikania ciepła U. Spotyka się go także w różnego rodzaju pracach budowlanych, np. podczas budowy podłóg i ścian czy wylewania gruntów. W przypadku okien, współczynnik określony jest symbolem UW i według aktualnie obowiązujących przepisów nie może on przekroczyć 1,1 W/m2.. Do największych zalet drewnianych okien energooszczędnych zaliczyć należy to, że nie powodują one dużych strat na cieple.

Wytrzymałe i eleganckie

Niewątpliwą zaletą energooszczędnych okien drewnianych jest ich elegancki wygląd. Tego typu rozwiązania sprawdzają się doskonale zarówno w nowoczesnym budownictwie mieszkaniowym, jak również klasycznym, nadając mu klasy i sprawiając, że wygląda ono bardziej sielsko i domowo. Wbrew powszechnie panującej opinii, nowoczesne systemy okienne, pomimo że wykonane z drewna, nie ulegają uszkodzeniu na wskutek działania szkodliwych czynników atmosferycznych. Nie odkształcają się pod wpływem deszczu i przez wiele lat zachowują swoje doskonałe parametry.