pb
pb
pb
pb
pb
pb
facebook

Blog

Podpowiadamy, jak wybrać idealne drzwi tarasowe

drzwi tarasowe przesuwne

Jeszcze do niedawna duże drzwi tarasowe kojarzone były z wielkimi, luksusowymi willami. Na szczęście czasy się zmieniają, a wraz z nimi zmieniają się trendy w architekturze i budownictwie. Dzisiaj, nawet właściciele stosunkowo niewielkich domów, decydują się na montaż drzwi tarasowych. Nic dziwnego: tego typu rozwiązania nie tylko wyglądają elegancko, ale również gwarantują odpowiednie nasłonecznienie wnętrza.

czytaj więcej

Kilka słów na temat energooszczędnych okien drewnianych

okna drewniane

W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się energooszczędne okna drewniane. Nie ma się co dziwić, zwłaszcza jeżeli wziąć pod uwagę stale rosnącą świadomość społeczeństwa oraz modę na funkcjonalne i ergonomiczne rozwiązania. Jakie są ich główne zalety? – na to pytanie postaraliśmy się odpowiedzieć w treści dzisiejszego artykułu. Zachęcamy do uważnej lektury.

czytaj więcej

Naturalne światło a samopoczucie

drzwi taras

Nie jest tajemnicą, że oświetlenie pomieszczeń odbija się na nastroju osób w nich przebywających. Ciemne pomieszczenia wpływają na nas depresyjnie, czujemy się w nich senni i przybici. Dlaczego tak wiele mówi się o wpuszczaniu do domu dużej ilości naturalnego światła? Przekonajmy się!

czytaj więcej

Drzwi tarasowe. Otwierane czy przesuwne?

drzwi na taras

Osoby budujące swój nowy dom, często zastanawiają się, jakie drzwi tarasowe w nim umieścić. Najpopularniejsze rozwiązania na rynku to zwykłe drzwi otwierane, które są jednocześnie najtańsze, oraz drzwi przesuwne, które z kolei są coraz modniejsze. Jakie plusy i minusy mają oba rozwiązania?

czytaj więcej

Drzwi zewnętrzne. Z przeszkleniami czy bez?

Drzwi zewnętrzne

Remont lub budowa domu często wiąże się z wyborem nowych drzwi zewnętrznych. Osoby, które nieco zgłębią temat, wiedzą, że przed zakupem drzwi należy upewnić się, jak bardzo zapewniają one izolację cieplną, akustyczną oraz jaką klasę antywłamaniową oferują. Estetyka drzwi jest kwestią indywidualną, aczkolwiek drzwi powinny pasować do stylu domu. Osoby wybierające nowe drzwi, muszą zdecydować także, …

czytaj więcej

Na co zwrócić uwagę wybierając drzwi tarasowe?

Drzwi tarasowe - obraz

Wydawać by się mogło, że do wyboru drzwi tarasowych nie trzeba przykładać aż takiej wagi, jak do drzwi wejściowych. To oczywiście nieprawda. Drzwi wejściowe muszą chronić dom przed złodziejami i nadawać mu walorów estetycznych. Drzwi tarasowe pełnią obie te funkcje, a do tego powinny być praktyczną bramą do ogrodu, a wręcz jego przedłużeniem. Dlatego właśnie …

czytaj więcej

Szprosy w oknach. Hit czy kit?

Szprosy

Szprosy w oknach to najprościej mówiąc linie, które dzielą okna na mniejsze części. Są bardzo charakterystyczne dla domów tradycyjnych, zabytkowych i dworkowych. Nie oznacza to jednak, że nie okien ze szprosami nie znajdziemy w nowoczesnych aranżacjach. Ponieważ są bardzo zdobne, ich zakup należy dobrze przemyśleć i dobrać model perfekcyjnie pasujący do stylu domu.

czytaj więcej

Drewno iroko w stolarce okiennej

Okna drewniane iroko

Iroko to gatunek drewna egzotycznego, pochodzącego z lasów tropikalnych zachodniej, środkowej i wschodniej Afryki. Jego łacińska nazwa to Milicia Excelsa. Rośnie na żyznych glebach gliniastych oraz na terenach wilgotnych, zasobnych w wodę. Podobnie, jak inne rodzaje drewna egzotycznego, tak Iroko znalazł szerokie zastosowanie w budownictwie i meblarstwie. Jest szczególnie popularny w stolarce okienno-drzwiowej oraz w …

czytaj więcej

Okno nieotwierane. Czy to dobre rozwiązanie do domu jednorodzinnego?

okna

Okna nieotwierane kojarzą nam się często z biurowcami i punktami usługowymi. Tradycyjnie w zwykłym domu jednorodzinnym montuje się okna otwierane. Jednak coraz więcej nowoczesnych projektów domów uwzględnia montaż okien nieotwieranych, a ich mieszkańcy bardzo je sobie chwalą. Jakie wady i zalety mają takie okna? Przekonajmy się!

czytaj więcej

Jak wybrać drzwi zewnętrzne?

drzwi zewnętrzne

Drzwi wejściowe są wizytówką naszego domu. Ich stylistyka musi być dopasowana do charakteru mieszkania oraz współgrać z elewacją budynku. Wygląd nie jest jednak najważniejszym aspektem, jaki musimy wziąć pod uwagę przy wyborze drzwi zewnętrznych. Powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na ich wymiary, konstrukcję, wykończenie oraz parametry izolacyjności. Odpowiednie drzwi zewnętrzne muszą być trwałe, solidne, wytrzymałe …

czytaj więcej