pb
pb
Dobre wejście w nowy rok - metka
Dobre wejście wn owy rok - promocja

Blog

Czy okna drewniane pasują do nowoczesnych aranżacji?

okna z drewna

Na rynku budowlanym i wnętrzarskim można znaleźć kilka materiałów, które od lat kojarzą się z elegancją i szlachetnością. Drewno, kamień, szkło – to niezwykle ponadczasowe surowce, z których można wyczarować oryginalne wnętrze. Wielu klientów zastanawia się jednak, czy okna drewniane rzeczywiście pasują do nowoczesnej aranżacji? Jakie są zasady współczesnego designu?

czytaj więcej

Jak dbać o okna z drewna egzotycznego?

okna z drewna

Po piękne i eleganckie okna z drewna egzotycznego sięgają nie tylko właściciele domów prywatnych, ale i inwestorzy. To wspaniała ozdoba elewacji, a także świetny dodatek do wnętrz, nadający im niebanalnego charakteru. Zanim podejmiemy decyzję o zakupie stolarki okiennej, warto zastanowić się, jak prawidłowo dbać o okna drewniane.

czytaj więcej

Jak okna drewniane zmieniały się na przestrzeni lat?

stare drewniane okno z okiennicami i kwiatami

Myśląc o jakimkolwiek domu, trudno zapomnieć o oknach. Współczesne rozwiązania są ekologiczne, energooszczędne, wydajne i niezwykle estetyczne. Warto jednak wiedzieć, że okna drewniane nie zawsze przybierały taką formę, jaką znamy z dzisiejszych czasów. Jak ich konstrukcja zmieniała się w minionych latach?

czytaj więcej

Jak wygląda codzienna praca w fabryce okien?

W jaki sposób powstają wysokiej jakości okna drewniane? Czym charakteryzuje się proces produkcji stolarki okiennej z drewna? W naszym artykule tłumaczymy, jak wygląda codzienna praca w fabryce okien. Zwracamy uwagę na to, co ostatecznie przesądza o oryginalnym wyglądzie produktów z drewna.

czytaj więcej

Ekologiczne wyzwania stojące przed producentami okien

Firmy specjalizujące się w produkcji okien i stolarki otworowej stoją dzisiaj przed wieloma poważnymi wyzwaniami. Zakłócenia w łańcuchach dostaw, niedobór zasobów pochodzenia naturalnego, rosnące potrzeby ekologiczne – lista jest bardzo długa i wymaga od producentów specjalnego zaangażowania bądź weryfikacji dotychczasowych strategii gospodarczych.

czytaj więcej

Okno oddychające – co to znaczy?

okno

Z biegiem lat stolarka drewniana zyskała w Polsce stale powiększające się grono zwolenników. Naturalne, ekologiczne i doskonałe parametry drewna sprawiły, że tego rodzaju okna są coraz chętniej wybierane. W niektórych materiałach reklamowych można spotkać się z pojęciem „okien oddychających”. Co to znaczy?

czytaj więcej

Parametry okien dębowych. Co warto wiedzieć przed zakupem?

okna dębowe

Polskie okna drewniane są najczęściej produkowane z następujących gatunków drzew: sosna, świerk, modrzew i dąb. Zanim wybierzesz konkretny produkt, warto poznać zalety i właściwości każdego modelu, gdyż to od właściwości materiału może zależeć jakość inwestycji. Co warto wiedzieć o oknach dębowych?

czytaj więcej

Dlaczego okna są hitem eksportowym Polski?

fabryka okien

Firmy działające w krajowej branży stolarki otworowej w ostatnich latach stały się kluczowymi eksporterami w Europie i na świecie. Polskie okna drewniane i aluminiowe można kupić w wielu krajach, np. w Niemczech, Francji, Włoszech, Belgii czy Czechach. Od dwóch dekad można zaobserwować, że rodzimi producenci zdecydowanie postawili właśnie na eksport. Na czym polega fenomen polskich …

czytaj więcej

Czy ramy okien z drewna są odporne na promieniowanie UV?

otwarte okno

Aby ochronić konstrukcję ram okiennych z drewna przed działaniem różnych czynników pogodowych, w tym także przed szkodliwym promieniowaniem UV, wilgocią i innymi zjawiskami, należy zastosować odpowiednie środki konserwujące – w pełni ekologiczne i bezpieczne dla domowników.

czytaj więcej

Czy okna drewniane dobrze sprawdzają się w charakterze okien balkonowych?

okno balkonowe

Okna balkonowe dają poczucie otwartej przestrzeni. W ich charakterze świetnie sprawdzają się zwłaszcza okna drewniane, które stanowią elegancką ozdobę całego budynku. Chronią mieszkanie przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. W ostatnich sezonach królują ekologiczne i naturalne surowce. Sprawdź, jakie możliwości gwarantuje drewniana stolarka okienna!

czytaj więcej

Okna drewniane modne w 2022 roku. Co jest teraz na czasie?

okno

Zmieniające się trendy w branży okiennej to efekt wdrożenia nowoczesnych i energooszczędnych rozwiązań. W nowym sezonie dominować będą okna drewniane łączące w sobie ogromną funkcjonalność i oryginalną elegancję. Ekologiczne konstrukcje, powstałe w wyniku zrównoważonej produkcji, dodadzą wyrazistości budynkom, dopełniając modne style architektoniczne.

czytaj więcej