Przesuwamy ceny w dół - metka
Przesuwamy ceny w dół - promocja
  • historia fabryki
    Historia fabryki

Historia fabryki

Historia fabryki okien i drzwi URZĘDOWSKI

Fabryka okien i drzwi Urzędowski od ponad 25 lat znajduje się w czołówce polskich producentów drewnianej stolarki otworowej. Już od samego początku naszej działalności postawiliśmy na innowacyjność, w której dostrzegamy źródło konkurencyjnej przewagi. Obecną pozycję i zdobyte uznanie klientów zawdzięczamy systematycznym inwestycjom w nowe technologie, regularnemu doskonaleniu umiejętności załogi i rozwojowi parku maszynowego oraz ciągłemu podnoszeniu standardów funkcjonalnych i estetycznych okien i drzwi naszej produkcji. Wdrażając nowatorskie rozwiązania, kluczowe z perspektywy czasu dla sukcesu marki Urzędowski, wytyczyliśmy jednocześnie nowe kierunki w produkcji drewnianych i drewniano-aluminiowych okien i drzwi, stymulując tym samym rozwój całej branży. Nie poprzestajemy na tych osiągnięciach. Potencjał produkcyjny, wzmacniany i poszerzany przez nas nieustannie od rozpoczęcia działalności w 1989 roku, umożliwia nam dziś produkcję kilku tysięcy okien miesięcznie z możliwością zwiększenia jeszcze zdolności produkcyjnych. Stolarka otworowa Urzędowski powstaje w halach o powierzchni 38 tys. metrów kwadratowych!


Pionierskie rozwiązania techniczne


1989 / 1990 - Okna jednoramowe

Na przełomie 1989 i 1990 roku nastąpiło wprowadzenie do masowej produkcji nowego typu konstrukcji – okien jednoramowych. Parametrami i funkcjonalnością przewyższały one produkowane wówczas skręcane okna skrzynkowe. Wdrażając to pionierskie rozwiązanie zerwaliśmy ze stereotypem, że okno drewniane to konstrukcja trudna w zamykaniu, nieszczelna i niefunkcjonalna.


1990 / 1991 - Okucia obwiedniowe

Konsekwencją wdrożenia nowego typu konstrukcji okien było też wprowadzenie okuć obwiedniowych, montowanych wewnątrz ramy na obwodzie skrzydła. Uzyskane w ten sposób bardzo mocne dociśnięcie ramy do ościeżnicy zagwarantowało naszym oknom niespotykany dotąd wśród analogicznych wyrobów konkurencji poziom szczelności.


1997 - Drewno meranti i pakiet szybowy Ug=1,1 W/m2K w standardzie

Niekwestionowanym przełomem było także sięgnięcie po egzotyczne gatunki drewna w produkcji okien. Do tej pory stolarka okienna opierała się wyłącznie na rodzimych lub europejskich gatunkach. Wprowadzenie meranti jako materiału do konstrukcji ram było innowacją na tyle znaczącą, że szybko wyznaczyła ona trendy na kolejne lata. Jako pierwsi zdecydowaliśmy się na tak nowoczesny produkt, zaoferowaliśmy również jego przystępną cenę.

Rok 1997 był wyjątkowy także z innego względu: jako pierwsi w branży wprowadziliśmy do sprzedaży okna z szybą zespoloną o współczynniku przenikania ciepła 1,1. Przez długi czas Urzędowski był jedyną fabryką oferującą produkt o takich właściwościach w standardzie.


1998 - Automatyczna elektrostatyczna linia lakiernicza Wagner / Eisenmann

W 1998 roku do naszego procesu produkcyjnego wdrożona została automatyczna linia lakiernicza Wagner / Eisenmann. Zastąpiła ona mniej dokładną technologię lakierowania ręcznego. Dzięki wykorzystaniu technologii elektrostatycznej jakość i grubość warstwy lakierniczej jest pod stałą kontrolą, co skutkuje bardzo pożądaną powtarzalnością grubości i właściwości powłoki lakierniczej dla każdej partii produkcyjnej.


2001 - Linia stylistyczna Softline

Kolejne innowacje przyniosły naszym Klientom nie tylko konkretne korzyści użytkowe, ale także estetyczne. W 2001 roku wprowadziliśmy do oferty okna linii Softline o profilu ramy o grubości 68 mm. Pozbawione ostrych krawędzi, zapewniały większą trwałość lakieru oraz ułatwiały utrzymanie czystości. Z kolei wdrożenie systemu mocowania listwy przyszybowej „na zamek” pozwoliło na stabilne i jednocześnie estetyczne połączenie szklenia z ramą skrzydła.


2003 - Linia drzwi zewnętrznych na profilu 88 mm

W trosce o Klientów ceniących kompleksowość oferowanych przez nas rozwiązań, w sierpniu 2003 roku firma Urzędowski rozszerzyła swoją ofertę o drzwi zewnętrzne o profilu grubości 88 mm, dostępne w zróżnicowanych wzorach, typowych i nietypowych wymiarach oraz kształtach. Wprowadzając do swojej oferty takie drzwi o unikalnej konstrukcji po raz kolejny udowodniliśmy jednocześnie, że dobry produkt można zaoferować w przystępnej cenie.


2004 - Profil okienny 88 mm

Kolejnym ważnym krokiem było uzupełnienie naszej oferty o parapety wewnętrzne zaprojektowane tak, by były one stylistycznie spójne z dostępnymi w sprzedaży liniami okien Urzędowski. Utrzymanie jednorodnej kolorystyki osiągnięte zostało poprzez wykorzystanie podobnych lakierów oraz metod ich aplikacji. Rozszerzając ofertę, nie ustawaliśmy jednocześnie w dążeniach do ulepszenia istniejących już produktów. Chcąc tworzyć coraz bardziej energooszczędne okna wprowadziliśmy w lipcu 2004 roku profil okienny o grubości 88 mm. Taki profil umożliwił montaż dwukomorowego szklenia (pakiet trzyszybowy), co było kluczowe dla poprawy współczynnika przenikalności cieplnej dla konstrukcji okna.

Także dziś innowacyjność i nieustanną poprawę jakości naszych produktów traktujemy priorytetowo. Dążymy do wprowadzenia nowych rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych, a wszystko po to, by sprostać wciąż rosnącym oczekiwaniom konsumentów. Innowacyjność skutecznie łączymy z cenową przystępności naszych produktów. W ten sposób stają się one dostępne dla każdego.