drewno

kostka, dodatek
  • Trwałość okna drewniane to inwestycja na wiele lat, a nawet pokoleń. Wyższa wartość nieruchomości i odpowiedni status Twojego domu z nawiązką zrekompensują wyższe koszty początkowe.  

  • Estetyka – drewniane okna idealnie łączą funkcjonalność z elegancją, przez co bardzo dobrze wpasują się w różne style architektoniczne, podkreślając klimat każdego wnętrza.

  • Komfort życia – okna drewniane świetnie izolują ciepło. Naturalnie porowata struktura zapewnia oddychanie. Doskonała izolacja akustyczna znacząco wpłynie na poprawę jakości Twojego życia.

  • Bliskość natury – drewno jako naturalny surowiec odnawialny czyni każdy dom ekologicznym i przyjaznym środowisku.

kostka, dodatek

PROJEKTOWANIE

HISTORIA INNOWACJI

1989 / 1990 – Okna jednoramowe
Przełom 1989 i 1990 roku to wprowadzenie do masowej produkcji okien jednoramowych. Parametrami i funkcjonalnością nie ustępowały popularnym wówczas oknom PVC. Wprowadzając to pionierskie rozwiązanie, zerwaliśmy jednocześnie ze skojarzeniami, że okna drewniane to skomplikowana i nieszczelna konstrukcja, trudna w zamykaniu i niefunkcjonalna.

1990 / 1991 – Okucia obwiedniowe
Konsekwencją wdrożenia nowej konstrukcji okien było wprowadzenie okuć obwiedniowych, montowanych wewnątrz ramy, na całym obwodzie skrzydła. Bardzo mocne dociśnięcie ramy do ościeżnicy gwarantowało bardzo wysoki poziom szczelności. 

1997 – Drewno meranti i pakiet szybowy Ug=1,1 W/m2K w standardzie
Niekwestionowanym przełomem było wykorzystanie egzotycznego gatunku drewna w produkcji okien. Do tej pory stolarka okienna opierała się wyłącznie na rodzimych gatunkach, a wprowadzenie meranti było poważną innowacją, która wyznaczyła trendy na kolejne lata. Jako pierwsi zdecydowaliśmy się na tak nowoczesny produkt, w przystępnej cenie. Rok 1997 był wyjątkowy także ze względu na to, że jako pierwsi w branży wprowadziliśmy do oferty okna z szybą zespoloną, o współczynniku przenikania ciepła 1,1. Przez dłuższy czas Urzędowski był jedyną fabryką, która posiadała taki produkt w standardzie.

1998 – Automatyczna elektrostatyczna linia lakiernicza Wagner / Eisenmann
Rok później wdrożona została automatyczna linia lakiernicza Wagner / Eisenmann zastępująca mniej dokładną technologię lakierowania ręcznego. Dzięki technologii elektrostatycznej jakość i grubość warstwy lakierniczej zostaje pod stałą kontrolą i jest powtarzalna dla każdej partii produkcji.

2001 – Linia stylistyczna Softline
Kolejne innowacje przyniosły nie tylko konkretne korzyści użytkowe, ale także estetyczne. W 2001 roku wprowadziliśmy do oferty okna o profilu 68, w modelu Softline. Pozbawione ostrych krawędzi zapewniały większą trwałość lakieru, a także łatwiejsze utrzymanie czystości. Z kolei implementacja mocowania listwy przyszybowej „na zamek” pozwoliła na estetyczne i stabilne połączenie z ramą skrzydła.

2003 – Linia drzwi zewnętrznych na profilu 88 mm
Z myślą o Klientach ceniących kompleksowość, w sierpniu 2003 roku firma rozszerzyła ofertę o drzwi zewnętrzne o profilu grubości 88, o zróżnicowanych wzorach, dostępne w typowych i nietypowych wymiarach i kształtach. Wprowadzając do swojej oferty drzwi o indywidualnej konstrukcji po raz kolejny udowodniliśmy, że dobry produkt można oferować w przystępnej cenie.

2004 – Profil okienny 88 mm
Kolejnym krokiem było uzupełnienie oferty o parapety wewnętrzne zaprojektowane tak by pasowały do linii okien. Utrzymanie jednorodnej kolorystyki zapewniło wykorzystanie podobnych lakierów oraz metod ich aplikacji. Rozszerzając ofertę, jednocześnie nie ustawaliśmy w dążeniach do ulepszania dotychczasowych produktów. Wyrazem chęci do tworzenia coraz bardziej energooszczędnych okien było wprowadzenie, w lipcu 2004 roku, profilu okiennego 88 mm. Umożliwił on zastosowanie dwukomorowej szyby, co znacząco wpłynęło na poprawę współczynnika przenikalności cieplnej. 

Jako kwestie priorytetowe traktujemy innowacyjność i nieustanne ulepszanie naszych produktów. Nie ustajemy w poszukiwaniu nowych rozwiązań, a wszystko po to by sprostać rosnącym oczekiwaniom konsumentów. Innowacyjność skutecznie łączymy z cenową przystępnością, sprawiając, że nasze produkty są dostępne dla każdego.