ODWAGA

drewno

kostka, dodatek
  • Trwałośćokna drewniane to typ konstrukcji, który stanie się inwestycją na wiele lat i dla wielu pokoleń. Zapewni wyższą wartość nieruchomości, doda komfortu i luksusu Twojemu domowi, co z nawiązką zrekompensuje poniesione na nie nakłady.

  • Estetyka – drewniane okna to idealne połączenie funkcjonalności i elegancji. Wyśmienicie dopełnią różne style architektoniczne, podkreślając klimat każdego wnętrza i dodając wyrazistości elewacjom.

  • Komfort życia – drewno jako surowiec o naturalnym pochodzeniu i odnawialnym charakterze uczyni każdy dom, w którym jest użyte, bardziej ekologicznym, ciepłym i przyjaznym w odbiorze.

  • Bliskość natury – okna drewniane cechują się doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi, a naturalnie porowata struktura materiału zapewnia całej konstrukcji właściwe oddychanie. Towarzysząca tym właściwościom znakomita izolacja akustyczna pozwoli na skuteczną eliminację hałasów, co znacząco wpłynie na poprawę jakości Twojego życia.

kostka, dodatek

PROJEKTOWANIE

Funkcjonalność, estetyka i wygoda użytkowania to nieodzowne elementy drewnianej stolarki otworowej Urzędowski. Powstaje ona najpierw w naszych biurach projektowych, gdzie projektanci wkładają maksimum wysiłku, by powyższe cechy nabrały realnego kształtu. Dzięki ich wiedzy, skrupulatności i zaangażowaniu oraz wykorzystaniu najnowszych technologii i narzędzi Klienci mogą cieszyć się oknami i drzwiami o wysokich właściwościach przez długie lata.

HISTORIA INNOWACJI

1989 / 1990 – Okna jednoramowe
Przełom 1989 i 1990 roku to wprowadzenie do masowej produkcji okien jednoramowych. Parametrami i funkcjonalnością nie ustępowały popularnym wówczas oknom PVC. Wprowadzając to pionierskie rozwiązanie, zerwaliśmy jednocześnie ze skojarzeniami, że okna drewniane to skomplikowana i nieszczelna konstrukcja, trudna w zamykaniu i niefunkcjonalna.

1990 / 1991 – Okucia obwiedniowe
Konsekwencją wdrożenia nowej konstrukcji okien było wprowadzenie okuć obwiedniowych, montowanych wewnątrz ramy, na całym obwodzie skrzydła. Bardzo mocne dociśnięcie ramy do ościeżnicy gwarantowało bardzo wysoki poziom szczelności. 

1997 – Drewno meranti i pakiet szybowy Ug=1,1 W/m2K w standardzie
Niekwestionowanym przełomem było wykorzystanie egzotycznego gatunku drewna w produkcji okien. Do tej pory stolarka okienna opierała się wyłącznie na rodzimych gatunkach, a wprowadzenie meranti było poważną innowacją, która wyznaczyła trendy na kolejne lata. Jako pierwsi zdecydowaliśmy się na tak nowoczesny produkt, w przystępnej cenie. Rok 1997 był wyjątkowy także ze względu na to, że jako pierwsi w branży wprowadziliśmy do oferty okna z szybą zespoloną, o współczynniku przenikania ciepła 1,1. Przez dłuższy czas Urzędowski był jedyną fabryką, która posiadała taki produkt w standardzie.

1998 – Automatyczna elektrostatyczna linia lakiernicza Wagner / Eisenmann
Rok później wdrożona została automatyczna linia lakiernicza Wagner / Eisenmann zastępująca mniej dokładną technologię lakierowania ręcznego. Dzięki technologii elektrostatycznej jakość i grubość warstwy lakierniczej zostaje pod stałą kontrolą i jest powtarzalna dla każdej partii produkcji.

2001 – Linia stylistyczna Softline
Kolejne innowacje przyniosły nie tylko konkretne korzyści użytkowe, ale także estetyczne. W 2001 roku wprowadziliśmy do oferty okna o profilu 68, w modelu Softline. Pozbawione ostrych krawędzi zapewniały większą trwałość lakieru, a także łatwiejsze utrzymanie czystości. Z kolei implementacja mocowania listwy przyszybowej „na zamek” pozwoliła na estetyczne i stabilne połączenie z ramą skrzydła.

2003 – Linia drzwi zewnętrznych na profilu 88 mm
Z myślą o Klientach ceniących kompleksowość, w sierpniu 2003 roku firma rozszerzyła ofertę o drzwi zewnętrzne o profilu grubości 88, o zróżnicowanych wzorach, dostępne w typowych i nietypowych wymiarach i kształtach. Wprowadzając do swojej oferty drzwi o indywidualnej konstrukcji po raz kolejny udowodniliśmy, że dobry produkt można oferować w przystępnej cenie.

2004 – Profil okienny 88 mm
Kolejnym krokiem było uzupełnienie oferty o parapety wewnętrzne zaprojektowane tak by pasowały do linii okien. Utrzymanie jednorodnej kolorystyki zapewniło wykorzystanie podobnych lakierów oraz metod ich aplikacji. Rozszerzając ofertę, jednocześnie nie ustawaliśmy w dążeniach do ulepszania dotychczasowych produktów. Wyrazem chęci do tworzenia coraz bardziej energooszczędnych okien było wprowadzenie, w lipcu 2004 roku, profilu okiennego 88 mm. Umożliwił on zastosowanie dwukomorowej szyby, co znacząco wpłynęło na poprawę współczynnika przenikalności cieplnej. 

Jako kwestie priorytetowe traktujemy innowacyjność i nieustanne ulepszanie naszych produktów. Nie ustajemy w poszukiwaniu nowych rozwiązań, a wszystko po to by sprostać rosnącym oczekiwaniom konsumentów. Innowacyjność skutecznie łączymy z cenową przystępnością, sprawiając, że nasze produkty są dostępne dla każdego.