Przesuwamy ceny w dół - metka
Przesuwamy ceny w dół - promocja

Okna drewniane szyte na miarę

Okna drewniane na zamówienie

Wybierając okna drewniane, nie musimy się ograniczać do katalogowych ofert producentów stolarki drewnianej. Dzięki nowoczesnym metodom produkcji nie ma dziś prawie żadnych ograniczeń związanych z kształtem, czy wielkością okna drewnianego. Może warto zatem poeksperymentować i uatrakcyjnić wygląd naszego domu?

Niebanalne rozwiązania

Z drewna możemy wykonać romby, łuki, koła, trójkąty, elipsy, trapezy, wieloboki – to tylko niektóre z możliwości, którymi dysponujemy. Okna drewniane o nietypowych kształtach są dobrym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie nie jest możliwe zamontowanie tradycyjnej prostokątnej ramy. Nawet jeśli jesteśmy zwolennikami prostokątnych okien, to i tak mamy możliwość dostosowania okna, do naszych indywidualnych preferencji. Ona drewniane otwierają przed nami wiele takich możliwości. Do wyboru mamy różne rodzaje drewna oraz możliwości jego zabarwienia. Na wygląd okna drewnianego wpływ mają także odpowiednio dobrane kształty profili. Ważnym elementem dekoracyjnym są również szyby. Mogą one być matowe, które pozwalają na przenikanie promieni słonecznych do pomieszczenia, a jednocześnie uniemożliwiają oglądanie z zewnątrz wnętrza mieszkania.

Urzeczywistnienie pomysłów

W przypadku nowych domów już na etapie projektowania uwzględnione zostają wszystkie niekonwencjonalne rozwiązania. Jeśli marzy nam się wymiana okien na takie, które będą mniej typowe w kształtach lub rozmiarach, to powinniśmy pamiętać o tym, by nasze pomysły skonsultować wcześniej z architektem. Rekonstrukcje i renowacje w zabytkowych budynkach powinny być prowadzone pod ścisłym nadzorem konserwatorskim. Wybierając profesjonalnego producenta okien drewnianych, który dysponuje doświadczonym zespołem oraz precyzyjnym systemem produkcji mamy pewność, że zadba on nawet o najdrobniejsze szczegóły. Przy wyborze okien drewnianych warto zasięgnąć informacji u producenta, jakie nowoczesne rozwiązania może posiadać nasze wymarzone okno drewniane.