Przesuwamy ceny w dół - metka
Przesuwamy ceny w dół - promocja

Okna drewniane dopasowane do wystroju wnętrza

Okna drewniane dopasowane do wystroju wnętrza

Okna są nie tylko ważnym elementem wystroju każdego wnętrza, ale nadają również wyrazu całemu budynkowi. Niezależnie od tego, czy planujemy remont, czy budujemy nowy dom, dobierajmy je zgodnie ze stylem, w którym będą urządzone pomieszczenia oraz ogród.

Okno jako rama świata zewnętrznego

Polacy są coraz bardziej otwarci na świat zewnętrzny, co przekłada się także na aranżacje wnętrz. Coraz popularniejsze są duże przeszklenia już nie tylko w salonach, ale i w kuchniach oraz sypialniach. Dzięki temu możliwe jest harmonijne przenikanie się świata wewnętrznego i prywatnego, ze światem zewnętrznym. Zastosowanie większych przeszkleń sprawia, że budynek nabiera lekkości i elegancji, a pomieszczenia stają się bardziej doświetlone. Zwiększona ilość światła słonecznego wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie, co jest istotne w naszym klimacie. Popularność zyskują drzwi tarasowe przesuwne, które nie zabierają dużo miejsca. Dzięki niskiemu progowi możliwe jest bezpieczne przejście z wnętrza pomieszczenia na taras. Wielkoformatowe przeszklenia wymagają zastosowania wytrzymałych ram. Doskonale do tego nadaje się drewno. Jest to materiał o dużej wytrzymałości konstrukcyjnej. Okna pasujące do nowoczesnej aranżacji wnętrza można odnaleźć w linii stylistycznej modern Galux i Lexo. Charakteryzuje się ona minimalnymi promieniami zaokrągleń. Dzięki możliwościom doboru gatunków drewna oraz najwyższej jakości materiałom konstrukcyjnym jest to idealne połączenie natury z nowoczesnością.

Okna drewniane wysokiej jakości – naturalny wybór

Aranżacje tradycyjne są również powiązane z naturą. Coraz częściej zwracamy uwagę na to, by produkty, którymi się otaczamy, były ekologiczne. Materiały, z których budujemy i wykańczamy domy, też mają ścisły związek z naturą. Wnętrza, w których zastosowane są naturalne materiały, nie muszą być przytłaczające. Wręcz przeciwnie, tworzą one przyjazny klimat do życia, jednocześnie nadając pomieszczeniu ekskluzywny wygląd. Z tego powodu coraz częściej wybierane są okna drewniane lub drewniano-aluminiowe, które idealnie wpisują się w klimat wnętrz. Jeśli zależy nam na energooszczędności oraz na elegancji i naturalności, to powinniśmy zwrócić uwagę na ofertę okien drewnianych Galux i Lexo, a zwłaszcza na ich linię classic i softline, które idealnie wpisują się we wnętrza o tradycyjnej i ciepłej aranżacji. Ramy każdego okna drewnianego z tej serii można dodatkowo zabezpieczyć aluminiowym profilem, dzięki temu okna zyskują na trwałości i nie wymagają okresowej renowacji. Jeśli zainwestujemy w okna drewniane wysokiej jakości, które mają ramy o zwiększonej termoizolacyjności oraz systemy uszczelnień, to będą one skutecznie chronić budynek przed utratą ciepła. Dlatego przy wyborze zwróćmy szczególną uwagę zarówno na estetykę wykonania okien, jak i drzwi drewnianych, ale i na ich właściwości termoizolacyjne oraz odporność na uszkodzenia.