Przesuwamy ceny w dół - metka
Przesuwamy ceny w dół - promocja

Jak odtworzyć stare konstrukcje okienne?

rekonstrukcja konstrukcji okiennych

W starszych budynkach często to właśnie okna posiadają wysokie wartości estetyczne. Niestety, nie są one odporne na upływ czasu. Stare, drewniane konstrukcje okienne często niszczeją latami. Gdy przychodzi co do czego, wiele osób decyduje się na zastąpienie ich tańszymi oknami PCV, które jednak mogą nie pasować do charakteru miejsca. Dlatego jeśli jest taka możliwość, należy spróbować odtworzyć konstrukcję.

Czasem jednak znajdujemy się w sytuacji, w których konstrukcja okienna naszego budynku jest na tyle uszkodzona lub zniszczona przez mikroorganizmy, że jego renowacja nie jest wykonalna. Wtedy ratunkiem będziemy wymiana okien na nowe.

Zachowanie pierwotnego charakteru, wyglądu i designu będzie możliwe, jeśli zdecydujemy się na doświadczonego producenta okien drewnianych o szerokim doświadczeniu i renomie, gotowego, kiedy trzeba gotowego działać w sposób nieszablonowy.

Jeśli mamy do czynienia z zabytkiem nasi eksperci są w gotowości, by współdziałać przy pracach odtworzeniowych z konserwatorem zabytku.

Oddaj swoje okna w ręce specjalisty

Odtworzenie starych, drewnianych konstrukcji okiennych warto powierzyć ekspertom. Ci z naszej firmy zadbają o najdrobniejsze detale oraz połączą dbałość o wartości estetyczne z obecnością nowoczesnych rozwiązań tj. jak walory antywłamaniowe czy ochrona przed hałasem. Nie boimy się żadnych zleceń: nie straszne nam prace nad konstrukcjami o nietypowym kształcie. Nim przystąpią oni do realizacji renowacji, przygotują szczegółowy projekt techniczny w programie projektowym. Zaproponują również wybór odpowiedniego gatunku drewna. W efekcie wykonanych prac nasz dom zachowa swój niepowtarzalny charakter, a jednocześnie odzyska dawny blask!

A co po konserwacji?

Gdy już będziemy mogli się cieszyć oknami po renowacji, nie zapominajmy o systematycznej pielęgnacji! Na bieżąco usuwajmy zanieczyszczenia, przemywajmy okna z użyciem delikatnego detergentu i nie zapominajmy o kontakcie z serwisem i kontroli technicznej. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji zabytkowe, choć odnowione okna, będą nam służyły przez lata.