Przesuwamy ceny w dół - metka
Przesuwamy ceny w dół - promocja

Drzwi zewnętrzne – strażnik każdego domu

pokój z otwartmi na świat drzwi drewnianymi

Drzwi wejściowe są istotnym elementem każdego budynku czy pomieszczenia. Po pierwsze to wizytówka naszego lokum. Utrudniają dostęp niepowołanym osobom, mają za zadanie chronić zgromadzony wewnątrz dobytek, ale również zabezpieczać budynek przed niekorzystnymi wpływami atmosfery. I, przede wszystkim, są głównym kanałem komunikacyjnym dla domowników i ich gości, dlatego, poza zapewnieniem bezpieczeństwa, muszą się jeszcze wygodnie użytkować. Jak drzwi mogą być niewygodne, ktoś spyta? Uwierzcie mi, mogą. Wystarczy, że są bardzo ciężkie. Lub zamontowane są np. lewe otwierane zewnętrznie zamiast prawych i trzeba będzie je obejść, żeby się dostać do wewnątrz, co jest uciążliwe. Albo otwierają się tak, że zasłaniają w środku dostęp do mediów (kontakty), lub zderzają się z elementami wyposażenia domu. A gdy źle wyliczona jest wysokość podłogi i skrzydło podczas ruchu napotyka utrudnienia, to mamy już poważny problem. Wybór drzwi zewnętrznych trzeba więc dobrze przemyśleć.

Drzwi zewnętrzne z drewna – dobry pomysł?

Tyle się ostatnio pisze i mówi o włamaniach. Coraz częściej możemy uświadczyć, jak nasi sąsiedzi zamykają się w domach dodatkową parą drzwi, montując od zewnątrz stalowe potwory, jak gdyby oczekiwali co najmniej zombie apokalipsy. A przecież włamania zdarzają się od lat, tak jak od lat chroniły nas przed nimi zewnętrzne drzwi drewniane. Czy więc takie drewniane drzwi to dobry pomysł? Popatrzmy na korzyści płynące z ich montażu.

Jeżeli mieszkamy w budownictwie wielorodzinnym, to z powodzeniem możemy je zastosować. Będą doskonale izolować nasz lokal od hałasu, ale również od temperatury panującej na klatce schodowej, wszak drewno to całkiem dobry materiał izolacyjny. Mają ciekawe wzornictwo, wysmakowana estetyka zawsze dodaje kilka punktów. Zwykle wykańczane są wewnątrz elementami stalowymi, co wzmacnia ich konstrukcję, a tym samym, nasze bezpieczeństwo. Jeżeli zbudowane są w standardzie antywłamaniowym, muszą mieć certyfikaty potwierdzające takie właściwości.

Niektórzy użytkownicy wskazują, że drzwi zewnętrzne drewniane źle sprawdzają się w budynkach wolnostojących, bo narażone są na czynniki atmosferyczne, a do tego trzeba je konserwować. Gdyby od tego tylko zależał wybór, pewnie przestalibyśmy kupować na przykład samochody, bo trzeba
z nimi regularnie jeździć na przeglądy. Elementy mechaniczne, a do takich należą i drzwi, żeby sprawnie działały, podlegają okresowej konserwacji. Producenci drzwi prześcigają się jednak w stosowaniu takich rozwiązań, które pozwalają zmniejszyć liczbę stosownych zabiegów, również pielęgnacyjnych. Jeżeli kupimy drzwi odpowiednio zabezpieczone przed wpływem wody czy temperatury, nie musimy się niczego obawiać. Takie drzwi mogą również zawierać szklane inserty, co pozwoli doświetlić wnętrze i sprawi nam i naszym gościom miłe wrażenie estetyczne. Nie ma się czego bać, to dobry wybór!