Przesuwamy ceny w dół - metka
Przesuwamy ceny w dół - promocja

Drzwi tarasowe przesuwne – jakie mają zalety?

drzwi przesuwne

Drzwi tarasowe łączą przestrzeń mieszkalną i ogrodową i powiększają optycznie wnętrze. Najbardziej wygodne w użytkowaniu są drzwi tarasowe przesuwne.

Funkcjonalność drzwi tarasowych przesuwnych

Drewniane drzwi tarasowe mogą mieć do 5 m szerokości. Za ich pomocą możemy przeszklić nawet całą ścianę. Tak duże przeszklenia mają swoje zalety — powiększają optycznie wnętrze, dają poczucie swobody i otwierają pomieszczenie na piękny widok za oknem. Szerokie i ciężkie drzwi tarasowe mogą jednak budzić obawy związane z ich otwieraniem i zamykaniem. Jeśli chcemy bez problemów cieszyć się szerokimi drzwiami tarasowymi, to warto pomyśleć o zamontowaniu odpowiedniego ich typu. Przesuwne drzwi tarasowe poruszają się lekko na prowadnicach, dzięki temu ich otwieranie i zamykanie odbywa się bez użycia siły. Drzwi przesuwne mają też jeszcze jedną zaletę. Skrzydło ruchome, które przesuwa się równolegle do ściany, a nie do wnętrza pomieszczenia, jak ma to miejsce w drzwiach tradycyjnych, co pozwala nam zaoszczędzić miejsce w pokoju. Takie rozwiązanie w niewielkim stopniu ogranicza możliwości aranżacyjne wnętrza, dlatego świetnie sprawdzi się w niewielkich pomieszczeniach.

Termoizolacja i bezpieczeństwo

Na zwiększenie bezpieczeństwa drzwi przesuwnych oraz na wygodę użytkowania wpływa możliwość zastosowania niskiego progu. Płynne połączenie salonu z tarasem ułatwia wykonywanie codziennych czynności osobom starszym oraz niepełnosprawnym – brak barier, wejście do domu bez potknięć. Zaletą dobrego progu tarasowego jest jego dodatkowa termoizolacja — termiczne oddzielenie strony wewnętrznej od zewnętrznej. Wyeliminowane zostaje wychłodzenie przy drzwiach od strony wewnętrznej. Zastosowanie pakietów trzyszybowych obniża zużycie energii oraz zmniejsza koszty eksploatacji budynku. Producenci okien i drzwi drewnianych mają w swojej ofercie również różnego typu udogodnienia, takie jak automatyka, która pozwala na otwieranie i zamykanie drzwi za pomocą pilota. Takie rozwiązanie jest szczególnie polecane przy wielkogabarytowych przeszkleniach.