Przesuwamy ceny w dół - metka
Przesuwamy ceny w dół - promocja

Drewno we wnętrzach – więcej, niż myślicie!

ustawione przy sobie cztery okna tarasowe

Drewno jest jednym z niewielu materiałów, który idealnie wpasuje się w konwencję każdego projektu wystroju wnętrza. Nieważne, domu, mieszkania, biura czy lokalu użytkowego, drewno jest materiałem ponadczasowym. Ociepli wizerunek, uczyni pomieszczenie bardziej przytulnym i naturalnym, dobrze będzie komponować się lub kontrastować z innymi materiałami wykończeniowymi: płytkami, kamieniem, betonem, cegłami, metalem, szkłem czy choćby zwykłym tynkiem! Czy projekt jest w stylu nowoczesnym, czy retro, industrialnym, surowym lub zdobnym, wszędzie je dopasujecie. Do tego drewno jest na podłogach, z drewna robione są meble i ozdoby, wreszcie okłada się nim ściany. Nie, nie bije się deską po ścianach, mowa raczej o panelach czy boazerii. Ostatnim krzykiem mody jest wykładanie ścian lub sufitów surowymi, nieoheblowanymi, jakby prosto wziętymi z szalowania betonu deskami, albo zdobienie ścian polanami. Drewno wreszcie stanowi element konstrukcyjny dachu, z drewna wykonuje się drzwi, drewniane są okna, ścianki, partycje, tarasy i elewacje. Drewno jest tym materiałem, który pozwala nam być naprawdę blisko natury.

Drzwi tarasowe – wasze okno na świat

Skoro już mowa o kontakcie z naturą i tarasach, cóż może być lepszego we własnym domu, niż swobodne wyjście na taras lub do ogrodu? Jeśli popatrzycie na projekty budynków jednorodzinnych, szybko dostrzeżecie pewną prawidłowość. Mają one okna o dużej powierzchni i, często, wyjście na taras. Duże okna spowodują właściwe doświetlenie pomieszczeń, nadadzą im klimatu i jednocześnie uczynią całą bryłę domu lżejszą. Jeśli są pionowe – dodadzą odrobinę strzelistości. Drzwi tarasowe spełnią taką samą funkcję, zapewniając jednocześnie możliwość nieskrępowanego wyjścia na zewnątrz i gruntownego wywietrzenia danego pomieszczenia. Jak jeszcze można wykorzystać potencjał drzwi tarasowych? Trzeba je właściwie dobrać, wiele zależy choćby od systemu, w jakim otwierają się takie drzwi. Oczywiście, jeżeli są to drzwi o charakterze dużej powierzchni, to myślimy o drzwiach przesuwanych, później pozostanie kwestia, jak je podzielić. Czy na pół, gdzie połowa jest ruchoma, druga zaś statyczna, czy chcemy mniejsze drzwi, ale za to z możliwością uchylania i większą liczba partycji? I jak – mały otwierany środek, czy dwa skrzydła rozchodzące się na boki? A może partycja pośrodku, zaś skrzydła na krańcach całej konstrukcji? Żeby to wiedzieć, wystarczy znać przeznaczenie pokoju, gdzie będą zamontowane, a następnie udać się do producenta takich drzwi i u niego w salonie sprawdzić, który
z systemów nam najbardziej odpowiada. Nie zapomnijcie wziąć ze sobą projektu domu, dzięki niemu doradca pomoże Wam również dobrać materiał, z którego mogą być wykonane drzwi tarasowe.