Przesuwamy ceny w dół - metka
Przesuwamy ceny w dół - promocja

Chcesz być eko? Wybierz okna drewniane!

Okna z drewna

Ekologia od paru lat przestała być pustym hasłem dla sporej liczby Polaków. Coraz więcej z nas przykłada wagę do sortowania śmieci, używamy też mniej plastikowych torebek. Ci, którym bliska jest Matka Natura, przechodzą nawet na wegetarianizm, chętniej też wspieramy fundacje walczące o prawa zwierząt i środowisko naturalne. Nic więc dziwnego, że Polacy chcą tęż budować ekologiczne domy, aby jak najmniej obciążać przyrodę. Między innymi dlatego coraz więcej osób decyduje się na montaż okien drewnianych w swoim domu.

Okna z drewna. Dlaczego to dobry wybór?

Sceptycy twierdzą, że okna, które powstają drewna, nie mogą być rozwiązaniem ekologicznym, gdyż przyczyniają się do wycinki lasów. Jednak nie jest to wycinka niekontrolowana. Drewno do produkcji okien pozyskiwane jest z drzew przeznaczonych do wycinki, zgodnie z wszelkimi zasadami racjonalnej gospodarki leśnej. Za drzewa, które są wycinane, sadzone są nowe, aby ograniczyć dotkliwe zmiany w środowisku. Sama obróbka drewna jest również mniej obciążająca dla środowiska niż np. produkowanie okien plastikowych. Do powietrza odstaje się o wiele mniej szkodliwych substancji. Należy pamiętać również o tym, że same okna, jeśli zdecydujemy się na ich wymianę, o wiele łatwiej poddać recyklingowi niż tworzywa sztuczne. Jeśli staną się odpadem, rozłożą się szybciej niż plastik, który potrzebuje na to setek, a nawet tysięcy lat.

Okna energooszczędne

Okna drewniane wysokiej jakości to okna energooszczędne. Dbają o to, by dom nie wyziębiał się zbyt szybko. Nie trzeba go wtedy cały czas dogrzewać, co odczuwa nie tylko nasz portfel, ale też Matka Natura. W nowoczesnych, ekologicznych i energooszczędnych domach połączenie wysokiej jakości okien drewnianych i korzystanie z odnawialnych źródeł energii mogą zdziałać prawdziwe cuda. Dogrzewanie eko-domu tradycyjnymi metodami jest o wiele mniej kosztowne niż w przypadku zwykłego domu. Drewniane okna są też zdecydowanie milszym widokiem dla każdego miłośnika ekologii niż wszechobecny w ostatnich latach plastik.