Przesuwamy ceny w dół - metka
Przesuwamy ceny w dół - promocja


3 cechy dobrych okien balkonowych

Funkcjonalność


Polacy coraz chętniej decydują się na projekty budowlane z dużą liczbą przeszkleń. Są one synonimem nowoczesności i pozwalają na wpuszczenie do naszych domów nieco dodatkowej porcji światła, tak istotnej szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Jak wybrać okna, które najlepiej sprawdzą się w tej roli?

Estetyka

Nie ulega wątpliwości, że przeszklenia przykuwają uwagę nie tylko do tego, co znajduje się za oknem, ale także do samych okien. Duże znaczenie ma więc ich design, do którego w firmie Urzędowski przywiązujemy bardzo dużą wagę. Naszym klientom oferujemy trzy wersje wykończenia (Modern, Classic oraz Softline), które można dopasować zarówno do domów nowoczesnych, jak i tych klasycznych.

Izolacyjność 

Obecnie duże przeszklenia nie oznaczają kompromisu w postaci większych strat ciepła. Wręcz przeciwnie. Można znaleźć je nawet w projektach domów pasywnych i energooszczędnych, oczywiście o ile spełniają surowe normy jakościowe. Właśnie takie powinny być okna balkonowe, także w budynkach wykonywanych w tradycyjnej technologii budowlanej, w przypadku których właściciele również nie mogą sobie pozwolić na straty ciepła. Jak sprawdzić, czy konkretny produkt będzie spełniał te normy? Trzeba przede wszystkim skontrolować współczynnik Ug, który określa przenikanie ciepła przez szybę. Oferowane przez nas okna drewniane oraz okna drewniano-aluminiowe cechują się jednymi z najniższych parametrów, od 0,4 W/m2K do maksymalnie 0,6 W/m2K (dopuszczalna norma to 0,8 W/m2K).

Funkcjonalność

Kolejnym parametrem, którym powinny charakteryzować się dobre okna balkonowe, jest ich funkcjonalność. Odnosi się ona m.in. do sposobu otwierania, przy czym za zdecydowanie najbardziej komfortowy uznawany jest system uchylno-rozwierny, dzięki któremu mogą być one całkowicie otworzone, a także tylko uchylone, dla zapewnienia optymalnej wentylacji pomieszczenia. Właśnie taki system zastosowaliśmy w proponowanych w firmie Urzędowski oknach balkonowych.

Duże przeszklenia mogą być zarówno piękne, jak i funkcjonalne, o ile wybierzemy do tego celu okna o najlepszych parametrach użytkowych. Mamy nadzieję, że w tym wyborze zaufają Państwo naszemu doświadczeniu.