pb
pb
pb
pb
pb
pb
facebook
  • historia fabryki

    Historia fabryki

Historia fabryki okien i drzwi URZĘDOWSKI

Fabryka Urzędowski od ponad 25 lat zaliczana jest do czołówki polskich producentów drewnianej stolarki otworowej. Od samego początku postawiliśmy na innowacyjność, którą uznajemy za źródło konkurencyjnej przewagi. Nasza obecna pozycja i uznanie klientów to efekt systematycznych inwestycji w nowe technologie, nowoczesny park maszynowy oraz podnoszenie standardów funkcjonalnych i estetycznych okien i drzwi naszej produkcji. Wdrażając nowatorskie rozwiązania, które stały się kluczem do sukcesu marki Urzędowski, jednocześnie wytyczamy nowe kierunki w produkcji drewnianych i drewniano-aluminiowych okien i drzwi, stymulując tym samym rozwój całej branży. Potencjał produkcyjny rozszerzany nieustannie, począwszy od rozpoczęcia działalności w 1989 roku umożliwia dziś produkcję do kilku tysięcy okien miesięcznie z możliwością zwiększenia zdolności produkcyjnych w halach o powierzchni 38 tyś. metrów kwadratowych.

 

Pionierskie rozwiązania techniczne

 

1989 / 1990 – Okna jednoramowe

 

Przełom 1989 i 1990 roku to wprowadzenie do masowej produkcji okien jednoramowych. Parametrami i funkcjonalnością przewyższały produkowane w tamtych czasach okna skrzynkowe skręcane. Wprowadzając to pionierskie rozwiązanie, zerwaliśmy jednocześnie ze skojarzeniami, że okna drewniane to konstrukcja trudna w zamykaniu, nieszczelna i niefunkcjonalna.

 

1990 / 1991 – Okucia obwiedniowe

 

Konsekwencją wdrożenia nowej konstrukcji okien było wprowadzenie okuć obwiedniowych, montowanych wewnątrz ramy, na całym obwodzie skrzydła. Bardzo mocne dociśnięcie ramy do ościeżnicy gwarantowało bardzo wysoki poziom szczelności.

 

1997 – Drewno meranti i pakiet szybowy Ug=1,1 W/m2K w standardzie

 

Niekwestionowanym przełomem było wykorzystanie egzotycznego gatunku drewna w produkcji okien. Do tej pory stolarka okienna opierała się wyłącznie na rodzimych gatunkach, a wprowadzenie meranti było poważną innowacją, która wyznaczyła trendy na kolejne lata. Jako pierwsi zdecydowaliśmy się na tak nowoczesny produkt, w przystępnej cenie. 

Rok 1997 był wyjątkowy także ze względu na to, że jako pierwsi w branży wprowadziliśmy do oferty okna z szybą zespoloną, o współczynniku przenikania ciepła 1,1. Przez dłuższy czas Urzędowski był jedyną fabryką, która posiadała taki produkt w standardzie.

 

1998 – Automatyczna elektrostatyczna linia lakiernicza Wagner / Eisenmann

 

Rok później wdrożona została automatyczna linia lakiernicza Wagner / Eisenmann zastępująca mniej dokładną technologię lakierowania ręcznego. Dzięki technologii elektrostatycznej jakość i grubość warstwy lakierniczej zostaje pod stałą kontrolą i jest powtarzalna dla każdej partii produkcji.

 

2001 – Linia stylistyczna Softline

 

Kolejne innowacje przyniosły nie tylko konkretne korzyści użytkowe, ale także estetyczne. W 2001 roku wprowadziliśmy do oferty okna o profilu 68, w modelu Softline. Pozbawione ostrych krawędzi zapewniały większą trwałość lakieru, a także łatwiejsze utrzymanie czystości. Z kolei implementacja mocowania listwy przyszybowej „na zamek” pozwoliła na estetyczne i stabilne połączenie z ramą skrzydła.

 

2003 – Linia drzwi zewnętrznych na profilu 88 mm

 

Z myślą o Klientach ceniących kompleksowość, w sierpniu 2003 roku firma rozszerzyła ofertę o drzwi zewnętrzne o profilu grubości 88, o zróżnicowanych wzorach, dostępne w typowych i nietypowych wymiarach i kształtach. Wprowadzając do swojej oferty drzwi o indywidualnej konstrukcji po raz kolejny udowodniliśmy, że dobry produkt można oferować w przystępnej cenie.

 

2004 – Profil okienny 88 mm

 

Kolejnym krokiem było uzupełnienie oferty o parapety wewnętrzne zaprojektowane tak by pasowały do linii okien. Utrzymanie jednorodnej kolorystyki zapewniło wykorzystanie podobnych lakierów oraz metod ich aplikacji. Rozszerzając ofertę, jednocześnie nie ustawaliśmy w dążeniach do ulepszania dotychczasowych produktów. Wyrazem chęci do tworzenia coraz bardziej energooszczędnych okien było wprowadzenie, w lipcu 2004 roku, profilu okiennego 88 mm. Umożliwił on zastosowanie dwukomorowej szyby, co znacząco wpłynęło na poprawę współczynnika przenikalności cieplnej.

Jako kwestie priorytetowe traktujemy innowacyjność i nieustanne ulepszanie naszych produktów. Nie ustajemy w poszukiwaniu nowych rozwiązań, a wszystko po to by sprostać rosnącym oczekiwaniom konsumentów. Innowacyjność skutecznie łączymy z cenową przystępnością, sprawiając, że nasze produkty są dostępne dla każdego.