Przesuwamy ceny w dół - metka
Przesuwamy ceny w dół - promocja

Na co zwrócić uwagę wybierając drzwi tarasowe?

Drzwi tarasowe - obraz

Wydawać by się mogło, że do wyboru drzwi tarasowych nie trzeba przykładać aż takiej wagi, jak do drzwi wejściowych. To oczywiście nieprawda. Drzwi wejściowe muszą chronić dom przed złodziejami i nadawać mu walorów estetycznych. Drzwi tarasowe pełnią obie te funkcje, a do tego powinny być praktyczną bramą do ogrodu, a wręcz jego przedłużeniem. Dlatego właśnie ich wyborowi należy poświęcić tyle samo, o ile nie więcej czasu, co drzwiom zewnętrznym.

Praktyczne rozwiązania

Drzwi tarasowe powinny być wygodne w użytkowaniu. W lecie, gdy większość życia rodzinnego odbywa się w ogrodzie, przez próg tarasowy przechodzimy nawet kilkadziesiąt razy dziennie! Dlatego właśnie coraz więcej osób decyduje się na przesuwne, bezprogowe drzwi tarasowe. Tradycyjne drzwi zajmują sporo miejsca po ich otwarciu. Skrzydło drzwi często trzeba też czymś zablokować, aby nie zamykał go wiatr. Drzwi przesuwane pozwalają na stworzenie dowolnej szerokości przejścia na taras, które nie będzie wrażliwe na wiatr ani przeciągi. Drzwi bezprogowe są nie tylko wygodniejsze w użytkowaniu, ale też bezpieczniejsze – nie potknie się o nie biegnące dziecko, lub starsza osoba, która ma problemy z chodzeniem. Co ważne, drzwi przesuwne grają też rolę ogromnego okna, dzięki czemu do pokoju dziennego wpada sporo naturalnego światła, nawet w pochmurne dni. Tworzą też wspaniały efekt przestrzenny, gdy patrzy się na nie od wewnątrz. Taras i ogród wydają się częścią domu.

Wybór drzwi

Decydując się na konkretny model, warto upewnić się, czy drzwi są energooszczędne. To bardzo ważne! Nowoczesne drzwi wysokiej jakości nie pozwalają na szybkie wychładzanie się domu, dzięki czemu ich montaż nie będzie odczuwalny w rachunkach za ogrzewanie. Warto zdecydować się na takie, które mają trzy szyby. Należy również zwrócić uwagę na parametry akustyczne danego modelu. Dobre drzwi solidnie wygłuszą odgłosy dochodzące z zewnątrz, dzięki czemu w domu zapanuje błogi spokój. Wybierając drzwi, należy oczywiście też pamiętać o tym, że muszą one ładnie komponować się z oknami i elewacja budynku.