Przesuwamy ceny w dół - metka
Przesuwamy ceny w dół - promocja

Jak zadbać o estetykę drzwi zewnętrznych?

pielęgnacji drzwi zewnętrznych

Drzwi wejściowe to wizytówka każdego domu. To właśnie im przygląda się nasz gość czekając na otwarcie, dlatego też tak ważne jest dbanie o ich prezencję. W jaki sposób należy troszczyć się o ich wygląd, aby na jak najdłuższy czas zachowały swoje piękno?

Systematyczność

Najważniejszą zasadą związaną z dbaniem zarówno o stolarkę okienną jak i drzwiową, jest systematyczność. Jest ona ważna nawet w przypadku zakupu produktów najwyższej jakości, które w przypadku ciągłego wyeksponowania na wymagające warunki, w końcu mogą ulec trudnym do naprawy defektom. Jak tego uniknąć? Przede wszystkim dzięki regularnemu usuwaniu kurzu i zanieczyszczeń za pomocą ciepłej wody, najlepiej z dodatkiem bardzo delikatnego środka myjącego. Można użyć do tego celu choćby rozcieńczonego płynu do mycia naczyń, przy czym zdecydowanie nie sprawdzą się zwykłe środki przeznaczone do czyszczenia podłóg, a także preparaty na bazie chloru, rozpuszczalników czy płyny do mycia szyb (mogą one uszkodzić delikatną strukturę drewna). Szczególnej opieki drzwi zewnętrzne będą wymagać również w okresie zimowym. Wówczas trzeba usuwać gromadzący się przy nich śnieg oraz wodę, które mogłyby doprowadzić do rozszczelnienia materiału.

Regularna konserwacja

Kolejnym istotnym krokiem w dbaniu o wygląd drzwi zewnętrznych jest konserwacja. Jest ona ważna przede wszystkim ze względu na trudne warunki, którym muszą one podołać i chodzi tu m.in. o mróz, ekspozycję na promieniowanie ultrafioletowe oraz kontakt z wodą. Pierwszym jej etapem jest regularne kontrolowanie, czy na drzwiach nie pojawiły się odpryski lakieru lub wybrzuszenia, które pozostawione nienaprawione będą z czasem się powiększać. Po kilku latach konieczne będzie również naniesienie nowej powłoki farby, która musi być nakładana w temperaturze nie wyższej niż 24oC, przy użyciu tych samych preparatów, który były stosowane na samym początku.

Drzwi zewnętrzne wykonane z drewna są nie tylko piękne, ale również bardzo solidne, jak każde wymagają jednak nieco troski. Jeśli zdecydują się Państwo na produkty naszej firmy, przy zakupie doradcy udzielą również wszelkich niezbędnych informacji odnośnie ich pielęgnacji.