Przesuwamy ceny w dół - metka
Przesuwamy ceny w dół - promocja

Jak wygląda proces szklenia okna?

szklenie okien

Odpowiednio wykalibrowane, szczelne okna stanowią wieloletnią gwarancję energooszczędności, komfortu użytkowania i pełnego zakresu funkcjonalności gwarantowanego przez producenta. Dodatkowo stają się praktycznym i bardzo estetycznym rozwiązaniem, które od użytkowników nie będzie wymagało żadnej ingerencji ani reperacji. Aby uzyskać tak satysfakcjonujący rezultat w postaci szczelnych, estetycznych i bezawaryjnych okien, konieczne jest prawidłowe ich oszklenie, które polega na osadzeniu ich w ramie wykonanej z najwyższej jakości elementów. O tym szczególnie ważnym w trakcie produkcji okien procesie szklenia, chcemy Państwu opowiedzieć, podpowiadając tym samym na co należy zwrócić uwagę dokonując zakupu, który będzie Państwu służył długie lata. 

Jak przebiega szklenie okien

Szklenie okien poprzedza kilka istotnych etapów produkcji, takich jak: przygotowanie drewna do obróbki w celu wykonania ram okiennych, montaż i obróbka profili okiennych i cięcie szyb dedykowanych do danego modelu okna. Szklenie odbywa się dzięki unieruchomieniu ram okiennych w prasie i precyzyjnym łączeniu elementów składających się z szyb zespolonych i izolacji. Do szklenia okien w naszej firmie wybieramy sprawdzone pakiety 3 - szybowe. Daje to nam możliwość zagwarantowania Państwu energooszczędności, której gwarantami są zastosowane pakiety, np. Climatop XN – Ug=0,6 W/m2K Climatop ONE – Ug=0,5 W/m2K Climatop ONE Krypton – Ug=0,4 W/m2K oraz technologia „ciepłej ramki” Swisspacer Advance  gazoszczelna ramka aluminiowa, która będzie chronić wnętrze domu przed mogącą przedostać się do wewnątrz pomieszczenia wilgocią

Finalnie w procesie szklenia okien otrzymujemy na tym etapie połączone ze sobą listwy przyszybowe gotowe do montażu szyb. Jest to etap wymagający ogromnej staranności i precyzji ze strony pracownika, dlatego do wykonania tych elementów produkcyjnych zatrudniamy wyłącznie najlepszych w swoim fachu specjalistów. Potrafią oni uwzględnić w trakcie montażu szyb cenione przez naszych klientów designerskie rozwiązania polegające na  utrzymaniu  fasony ramy z minimalnie zaokrąglonymi krawędziami Galux Modern. Tak wykonane okna będą mogły zdobić zarówno nowoczesne, jak i klasyczne fasady  domów.

Dodatkowymi funkcjami uwzględnianymi w procesie szklenia okien w naszej fabryce Urzędowski jest taka instalacja szyb, by były one odporne liczne na uchylenia okna pod różnym kątem. Jest to możliwe przy zastosowaniu obwiedniowego okucia rozwierno — uchylnego w każdym skrzydle oraz montowanego do każdego okna w standardzie zaczepu antywyważeniowego. Oszkolone okna są ponownie poddawane kontroli szczelności, dopiero po jej wykonaniu trafiają do magazynu w oczekiwaniu na dostarczenie ich klientowi. 

Etapy procesu produkcji i szklenia okien w fabryce Urzędowski

Fabryka Urzędowski zajmuje się produkcją okien drewnianych i drewniano — aluminiowych. W celu usprawnienia procesu tworzenia okien cała produkcja, włączając w to szklenie okien, odbywa się w naszej pracowni. W trakcie procesu szklenia okna uwzględniana jest przez naszych pracowników przyjęta przez naszą firmę zasada, że okna sygnowane naszym logo Urzędowski mają większą powierzchnię szyby, aniżeli standardowo wykonywane okna tych samych rozmiarów. Dzięki temu nasi klienci zyskują zwiększony dostęp do światła dziennego w porównaniu do okien o profilu 68 mm. Do produkcji wykorzystujemy wyłącznie sprawdzone materiały najwyższej jakości, które nim zostaną zamontowane, przechodzą wielokrotnie testy jakości i trwałości. W ten sposób otrzymujemy, w procesie szklenia okien, na przykład unikalnie montowaną listwę przyszybową, która zamyka się „na zamek". Dzięki temu tworzy trwałe i szczelne połączenie z ramą okna ustawione w jednej płaszczyźnie, co dodatkowo poprawia energooszczędność proponowanych przez nas rozwiązań.

Jak wygląda u nas produkcja okien i ich szklenie

Nadrzędnym celem, jaki sobie stawiamy jest stworzenie takiego produktu końcowego, który będzie satysfakcjonował konsumenta oraz będzie spełniał wszystkie, wysokie standardy, z których słynie nasza fabryka. Dlatego śmiało możemy powiedzieć, że największą zaletą oferowanych przez naszą firmę Urzędowski rozwiązań w zakresie produkcji okien i szklenia, jest ich innowacyjność i zgodne z duchem czasu podążanie za aktualnymi trendami i rozwiązaniami technologicznymi. Stale śledzimy wszelkie pojawiające się na  rynku nowości, po to, aby móc sprostać stale wszelkim wyzwaniom, jakie czekają na nas w trakcie realizacji zleceń dla naszych klientów. Dzięki temu tworzymy profesjonalne i wymykające się konwencjonalnym ograniczeniom produkty. W zakresie szklenia okien dbamy o to, aby każdy produkt docelowo spełniał swoje zadanie — był funkcjonalny, wydajny, energooszczędny oraz pięknie zdobił wnętrze Państwa domów. Możliwe jest to dzięki zastosowaniu w procesie szklenia okien nowoczesnych rozwiązań technologicznych i połączeniu ich z kompetencjami doświadczonego szklarza, który zadba o detale.