Przesuwamy ceny w dół - metka
Przesuwamy ceny w dół - promocja

Jak wybrać kolor okien?

Jakie okna kupić do domu

Wydawać by się mogło, że wybór koloru okien do domu jest tylko kwestią indywidualnego gustu. To jednak nie do końca jest prawdą. Okna oczywiście muszą podobać się przyszłemu właścicielowi, jednak przede wszystkim powinny pasować do fasady budynku, ale też… do jego wnętrza, a dokładnie do podłogi i drzwi wewnętrznych. Jak poprawnie dobrać kolor okien?

Dom w stylu skandynawskim

Styl skandynawski nie wychodzi z mody od kilku lat. Minimalizm, jasne kolory, duża ilość drewna przypadły do gustu wielu Polakom. Coraz chętniej urządzają oni mieszkania w tym stylu, bardzo popularne również stało się urządzanie w nim domów. Jeśli chodzi o okna, świetnie sprawdzą się te w kolorze białym i szarym. Dobrym pomysłem jest też wstawienie okien z jasnego drewna.

Dom tradycyjny

Tradycyjne domy pozostają najchętniej budowanymi w Polsce. Ciepłe brązy i beże dodają wnętrzom przytulności i ciepła. Do takiego domu idealnie pasują okna drewniane. Świetnie sprawdzą się okna dębowe, w każdym odcieniu tego drzewa. Okna drewniane dobrze prezentują się w tradycyjnym domu z zewnątrz, ale również pięknie komponują się z klasycznymi meblami wewnątrz. Eleganckie drewno jest idealnym tłem dla dekoracji, bibelotów i innych detali definiujących styl klasyczny. Drewniane okna idealnie sprawdzą się także w domach budowanych w stylu rustykalnym oraz stylizowanych na wiejskie lub góralskie chaty.

Dom nowoczesny

W nowoczesnych domach zazwyczaj montuje się okna drewniano-aluminiowe. Surowe aluminium dobrze prezentuje się na nieszablonowych fasadach. Jeśli chodzi część wewnętrzną okna, warto postawić na ciemne drewno, które przywodzi na myśl styl surowych loftów. Ciemne ramy okna są charakterystycznym elementem nowoczesnych domów, który jest wyraźną alternatywą dla często stosowanych w masowym budownictwie białych okien PCV. Wybierając kolor okien, zawsze należy pamiętać o tym, że jest on kwestią drugorzędną. W pierwszej kolejności powinniśmy skupić się parametrach cieplnych i trwałości danego modelu.