Przesuwamy ceny w dół - metka
Przesuwamy ceny w dół - promocja

Wybór okien do domu. Jakie panują trendy w 2019 roku?

Wybór okien do domu

Osoby, które rozpoczęły w tym roku budowę swojego nowego domu, na pewno zastanawiają się, jakie panują obecnie trendy, jeśli chodzi o wybór okien. Niewiele różnią się one od zeszłorocznych. Pierwszym kryterium wyboru jest cały czas energooszczędność danego modelu.

Okna energooszczędne

Ci, którzy kupują okna, wciąż stawiają na ich jak najlepsze parametry izolacyjne. Montaż energooszczędnych okien skutkuje w przyszłości mniejszymi rachunkami za ogrzewanie, co wpisuje się tęż w najnowsze trendy ekologiczne. Wysokiej jakości okna energooszczędne często cechują się też dobrą izolacyjnością dźwiękową, przez co sprawiają, że dom staje się wymarzonym miejscem do wypoczynku.

Drewno czy PCV?

Wciąż najbardziej pożądane są okna z drewna. Wyglądają elegancko i prestiżowo. Coraz więcej osób unika w swoim życiu plastiku, kupując nowe okna, chcą zainwestować w solidny produkt na lata. Drewniane okna dostępne są w wielu różnych modelach, z powodzeniem wiec można znaleźć coś zarówno do domu tradycyjnego, jak i nowoczesnego. Coraz chętniej też kupowane są okna drewniano-aluminiowe, które pozwalają nadać bryle budynku nieco surowego i minimalistycznego wyglądu.

Rozmiar okna

Trendy budowlane z ostatnich spopularyzowały duże okna, sporo przeszkleń w domach i ogromne, przesuwne drzwi tarasowe. To wszystko cały czas jest w modzie. Mieszkańcy domów chętnie wpuszczają do nich naturalne światło dzienne, które znacząco poprawia samopoczucie. W nowoczesnych domach stawia się na proste ramy okienne, bez ozdobników w postaci szpros, które ograniczałyby dostęp światła. Dobrze wykonane ramy z wysokiej jakości drewna uważane są za wystarczającą ozdobę.

Kolor okna

Tu również niewiele się zmieniło: z mody nie wychodzą klasyczne odcienie drewna, niewiele osób decyduje się na bardzo ciemne lub bardzo jasne ramy. Osoby kupujące drewniane okna twierdzą, że klasyczne kolory pięknie podkreślają strukturę drewna, a okna wyglądają przez to bardzo naturalnie.  Kolor ram nadal dobierany jest do odcieni elewacji, koloru drzwi i dachu.