Przesuwamy ceny w dół - metka
Przesuwamy ceny w dół - promocja

Stare okna drewniane a nowe. Czym się od siebie różnią?

Okna drewniane

Wiele osób, które pamiętają stare okna drewniane, uważa, że tylko okna z PCV mogą być szczelne i warte montażu. To oczywiście nieprawda. Obecnie produkowane okna drewniane w niczym nie przypominają swoich poprzedników sprzed dekad. Nowoczesne okna drewniane to górna półka, jeśli chodzi o szczelność, funkcjonalność, trwałość i wyjątkowy design wśród okien.

Stare okna

Stare okna drewniane miały zupełnie inną konstrukcję niż okna współczesne. Były to tzw. okna skrzynkowe podwójne, które czasami jeszcze można spotkać w bardzo starych domach lub kamienicach. Stare okna produkowane były ręcznie, stolarze nie mieli dostępu do tak precyzyjnych maszyn, jak dziś. Okna robiono z litego drewna, przeważnie sosnowego. Okna dębowe były droższe, a o drewnie egzotycznym mało kto słyszał. Współczesne okna drewniane produkuje się z drewna klejonego, a klienci mają do wyboru szeroką gamę gatunków szlachetnych i zagranicznych. W starych oknach szyby montowano przy użyciu kitu szklarskiego. Często trafiały do klientów niepomalowane. To sprawiało, że miały niską trwałość i często wymagały renowacji. Dlatego właśnie okna z PCV szturmem pobiły serca klientów, jako produkty bardziej nowoczesne i funkcjonalne.

Nowe technologie

Nowe okna produkowane są przy pomocy precyzyjnych i zaawansowanych technologicznie maszyn. Współczesne okna muszą być przede wszystkim energooszczędne, dlatego na rynku dostępne są okna trzy, a nawet czteroszybowe. W oknach tworzy się komory izolacyjne i używa specjalnych powłok technicznych. Okna produkuje się z wielu gatunków drewna. Dostępne są także okna drewniane wzmacniane aluminium. Na nowe okna nakładane są specjalne lakiery, które pełnią określone funkcje i wydłużają ich żywotność. Nie wymagają tak częstej renowacji, jak stare okna. Służą właścicielowi przez lata, co sprawia, że są lepszą inwestycją niż okna PCV. Nowoczesne okna mają także trwałe, wytrzymałe okucia, które sprawiają, że okno użytkuje się wygodnie i komfortowo.