Przesuwamy ceny w dół - metka
Przesuwamy ceny w dół - promocja

Przesuwne drzwi tarasowe. Absolutny hit w urządzaniu wnętrz

drzwi tarasowe

Nowoczesne budownictwo nie ma  nic wspólnego z projektowanymi niegdyś ciemnymi wnętrzami z małymi oknami, które miały zapewniać budynkowi wysoki poziom energooszczędności. Obecnie stawia się na dobre doświetlenie pomieszczeń. Jest to możliwe dzięki oknom najnowszej generacji. Nawet te bardzo duże są wysoce energooszczędne, dzięki czemu w wielu projektach pojawiają się wręcz całe przeszklone ściany. Przesuwne drzwi tarasowe są wysoce pożądane w większości projektów domów, można wręcz powiedzieć, że powoli stają się standardem.

Jeszcze salon czy już ogród?

Wszyscy wiedzą, jaki powinien być efekt końcowy montażu przesuwnych drzwi tarasowych: zapierający dech w piersiach widok na ogród i wrażenie, że jest on przedłużeniem salonu. Nawet w zimie, gdy drzwi są zamknięte, ich ogrom sprawia, że dom wydaje się bardziej przestronny i zbliżony do natury. Jednak aby uzyskać taki efekt, nie wystarczy zamontować dowolnych okien. Powinny one być dobrze dopasowane do aranżacji wnętrza, kolorystyki podłogi i ścian. Okno musi również dobrze wyglądać z zewnątrz i ładnie komponować się z elewacją. Dobry architekt weźmie pod uwagę nawet widok z okna, zanim zdecyduje się na konkrety kolor ram. Dlatego też, aby uzyskać efekt przedłużenia salonu, warto dobrze zastanowić się nad kolorystyką ram i kupić okna od producenta, który oferuje wiele odcieni.

Praktyczne i wygodne

Szukając okien tarasowych przesuwnych, warto również dowiedzieć się, jak dany produkt będzie użytkowało się w praktyce. Zaleca się, aby szyny w podłodze nie wystawały z niej na wyżej niż 10 mm. Dzięki temu, gdy okna są otwarte, podłoga zdaje się płynnie przechodzić w taras. Poza tym przez drzwi po prostu wygodnie się przechodzi – nieopatrzny krok nie grozi uderzeniem się bosą stopą w wystający próg. Oczywiście należy pod uwagę wziąć też to, jak bardzo energooszczędne są okna. Nie warto kupować najtańszego modelu. Jeśli przez okna będzie uciekało ciepło z domu, za ogrzewanie zapłacimy o wiele więcej, niż gdybyśmy kupili naprawdę szczelne okna. Najlepsi producenci oferują też automatyczne systemy otwierania i zamykania okien. Warto wziąć je pod uwagę.