Przesuwamy ceny w dół - metka
Przesuwamy ceny w dół - promocja

Podpowiadamy, jak wybrać idealne drzwi tarasowe

drzwi tarasowe przesuwne

Jeszcze do niedawna duże drzwi tarasowe kojarzone były z wielkimi, luksusowymi willami. Na szczęście czasy się zmieniają, a wraz z nimi zmieniają się trendy w architekturze i budownictwie. Dzisiaj, nawet właściciele stosunkowo niewielkich domów, decydują się na montaż drzwi tarasowych. Nic dziwnego: tego typu rozwiązania nie tylko wyglądają elegancko, ale również gwarantują odpowiednie nasłonecznienie wnętrza.

Drzwi tarasowe przesuwne

Tarasowe drzwi przesuwne doceniane są przede wszystkim przez wzgląd na wyjątkowy komfort i wygodę użytkowania. Na rynku znaleźć można ich wiele wariantów, jednak do najpopularniejszych zaliczane są drzwi typu dwuskrzydłego, które wsuwają się do schowanych w ścianach kaset. Dzięki wykorzystaniu takiego rozwiązania możliwe jest otrzymanie szerokiego przejścia pomiędzy pomieszczeniem, a tarasem. Klienci wybierają również drzwi w których, podczas otwierania, jedno skrzydło zachodzi na drugie. Tego typu rozwiązania dają o wiele szersze możliwości aranżacyjne i pozwalają na funkcjonalne zagospodarowanie dostępnej przestrzeni.

Drzwi tarasowe typu harmonijka

Ciekawą alternatywą dla klasycznych tarasowych drzwi przesuwnych są drzwi harmonijkowe. Pomimo, że poza granicami Polski cieszą się one dużą popularnością, to u nas nadal stanowią pewne nowum. Harmonijkowe drzwi tarasowe składają się z szeregu elementów, które połączone zostały ze sobą, przy pomocy specjalnego łańcucha. Zamknięte – tworzą spójne przeszklenie, otwarte – zapewniają bezpośredni dostęp do balkonu, tarasu lub ogrodu.

Reasumując

Na rynku znaleźć można obecnie szeroki wybór drzwi tarasowych. Największą popularnością wśród klientów cieszą się oczywiście te, utrzymane w systemie przesuwnym, ale warto również pochylić się nad nowoczesnym wariantem harmonijkowym. Niezależnie od tego, który model wybierzecie do swojego domu lub mieszkania, możecie być pewni, że będzie on wyglądał nie tylko wyjątkowo estetycznie, ale i elegancko.