Przesuwamy ceny w dół - metka
Przesuwamy ceny w dół - promocja

Okuwanie okien. Charakterystyka procesu

okuwanie okien

Jednym z najważniejszych etapów procesu tworzenia okien sygnowanych naszym logo Urzędowski jest okuwanie okien. Zanim nasze produkty trafią w Państwa ręce i będą mogły cieszyć oko, zdobiąc Państwa domy, nasze okna przejdą u nas skomplikowane testy. Będą to testy sprawdzające okna pod kątem jakości, wytrzymałości, zgodności z wewnętrzną polityką jakości fabryki Urzędowski. Cały proces produkcji, który poprzedza sprzedaż, ma na celu wnikliwą kontrolę każdego poszczególnego elementu, tak by mogli Państwo przez długie lata być klientami zadowolonymi z doskonałych okien drewnianych, które spełnią wszystkie Państwa oczekiwania, będąc przy tym solidnymi, bezpiecznymi i energooszczędnymi rozwiązaniami. Jednym z najważniejszych etapów produkcji, który ma niebagatelny wpływ na późniejsze użytkowanie, jest prawidłowe okuwanie okien. Dlatego tez postanowiliśmy w niniejszym wpisie przybliżyć Państwu charakterystykę procesu okuwania okien i tym samym pokazać płynące z tego procesu korzyści.

Dlaczego zdecydowaliśmy się na obwiedniowe okuwanie okien?

Priorytetem dla naszej firmy jest innowacyjność i nieustanne dążenie do doskonałości. Motywowani tymi powodami śledzimy najnowsze trendy technologiczne i wdrażamy te rozwiązania, które dają najlepsze efekty, korzystne dla naszych klientów i rangi naszej firmy. Dlatego też od 1990 - 1991 roku zdecydowaliśmy, że okna drewniane okuwamy zgodnie z wprowadzoną w tych latach nowoczesną technologią sprawdzającą się na całym świecie. Do dziś metoda okuć obwiedniowych jest metodą stosowaną przez nas podczas procesu produkcji okien drewnianych. W latach dziewięćdziesiątych XX wieku wdrożyliśmy z powodzeniem okucia obwiedniowe, które od tego czasu w naszej firmie montuje się wewnątrz ramy okiennej. Montaż okuć wewnątrz ramy okiennej sprawia, że okna charakteryzują się najwyższej jakości wykonaniem, ponieważ wymagają dopracowania każdego detalu. Tak skonstruowane okna dodatkowo są niezwykle estetyczne, przez co pasują do różnego rodzaju i stylu wnętrz, zarówno klasycznych jak i minimalistycznych. Wmontowanie okuć obwiedniowych wewnątrz każdego skrzydła okna, na całym obwodzie ramy okiennej, jest dodatkowych powodem, dla którego w ten sposób skonstruowane okna mają bardzo wysoki poziom szczelności. Wpływa to na wspomnianą przez nas wcześniej energooszczędność oraz dodatkowo sprawia, że okna z okuciami obwiedniowymi są dodatkowo w dużej mierze dźwiękoszczelne.

Charakterystyka okuwania okien

Okuwanie okien drewnianych poprzedzają cztery istotne elementy procesu produkcji okien w naszej firmie. Są to przygotowanie drewna do wysokiej jakości stolarki drewnianej, kolejno obróbka maszynowa drewna i stolarka otworowa, profilowanie i szlifowanie maszynowe elementów drewnianych oraz ręczne, gwarantujące precyzję wykonania, szlifowanie. Ostatnim etapem przed okuciem okien jest zautomatyzowane lakierowanie powierzchni drewnianej za pomocą technologii stosowanej w nowoczesnych liniach lakierniczych firmy Wagner/ Eisenmann. Po tych czterech etapach przychodzi czas na okuwanie. Dobre okucie okien sprawia, że okna pomimo wieloletniej eksploatacji są tak samo sprawne i gotowe do dalszego użytkowania, jak były tuż po ich zakupie i zamontowaniu. Okucia wykonane są z solidnych, antykorozyjnych materiałów, które są odporne na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych oraz zmiany temperatur. Ponieważ jednak okucia obwiedniowe są elementem odpowiedzialnym za sprawne funkcjonowanie okna, warto je przynajmniej raz do roku poddać konserwacji polegającej na oliwieniu, najlepiej olejem maszynowym.