Przesuwamy ceny w dół - metka
Przesuwamy ceny w dół - promocja

Okna sosnowe. Stolarka okienna w rozsądnej cenie

Okna sosnowe

Okna drewniane nigdy nie wychodzą z mody. Wyglądają dobrze w każdym domu, zarówno tym nowoczesnym jak i tradycyjnym. Wiele osób rezygnuje z nich, gdyż słyszało, że mogą osiągać wyższe ceny niż okna z PCV. Drewniane okna ze szlachetnych gatunków drewna zazwyczaj są kosztowne (co oczywiście nie oznacza, że nie warte swojej ceny). Jednak decydując się na okna ze znanego nam, poczciwego drewna sosnowego, możemy zyskać to, co najlepsze w drewnianych oknach za bardzo rozsądną cenę.

Popularna sosna

Okna sosnowe są bardzo popularne. To właśnie ich atrakcyjna cena sprawia, że decyduje się na nie tak wiele osób. Jakie zalety ma sosna? Jest to drewno sprężyste i bardzo łatwe w obróbce. Ma do tego bardzo dobrą odporność na rozciąganie i ściskanie. Drewno sosnowe przede wszystkim jest jednak trwałe oraz dobrze radzi sobie z wilgocią, której w Polsce w ciągu roku nie brakuje. To wszystko przez wysoką zawartość żywicy. Jest odporne na czynniki środowiska i skrajne temperatury. Drewno sosnowe jest również pożądane przez wiele osób ze względu na swoją estetykę. Okna sosnowe mają ciepły i ładny kolor, dodają domowi przytulności i są o wiele bardziej eleganckie, niż okna z PCV. Łatwo się je impregnuje, do tego można w prosty sposób przyciemnić drewno i uwydatnić słoje.

Kto powinien pomyśleć o oknach sosnowych?

Prawdopodobnie każdy szanujący się producent okien drewnianych ma w swojej ofercie okna sosnowe. Nic w tym dziwnego. Bardzo wiele osób zazwyczaj lubi ten gatunek drewna, a w wielu domach i mieszkaniach stawia się na sosnowe podłogi i parapety. Okna sosnowe są ich idealnym wykończeniem. O oknach sosnowych powinny też pomyśleć osoby, które nie chcą wydawać dużych kwot na okna z egzotycznych gatunków drewna, lecz jednocześnie nie wyobrażają sobie w swoim lokum zwykłych okien PCV. Okna sosnowe to też wspaniały wybór dla tych, którzy pierwszy raz zmieniają okna na drewniane, lecz boją się inwestować w nie większych sum. Sosna na pewno spełni ich oczekiwania i przekona ich do innych, bardziej szlachetnych gatunków drewna.