Przesuwamy ceny w dół - metka
Przesuwamy ceny w dół - promocja

Okna drewniano-aluminiowe – połączenie estetyki z funkcjonalnością

okno drewniano-aluminiowe

Estetyka drewna i trwałość aluminium – te dwie zalety zostały połączone w jedno okno. Co zyskujemy, dzięki połączeniu tych dwóch materiałów?

Funkcjonalność

Właściwy profil okna drewniano-aluminiowego wykonany jest z drewna. Jego zewnętrzna część zostaje zabezpieczona aluminiową osłoną, dzięki temu zyskujemy dodatkową ochronę ramy okiennej przed działaniem deszczu, gradu, śniegu, promieniowanie UV oraz przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dzięki takiej ochronie zabiegi konserwacyjne trzeba będzie wykonywać rzadziej niż w oknach drewnianych bez osłony aluminiowej. Aluminiowa nakładka sprawia, że okna łatwiej jest utrzymać w czystości. Dzięki połączeniu drewna i aluminium poprawia się też sztywność całej konstrukcji, co ma znaczenie, jeśli planujemy budowę dużych przeszkleń. Warto też zaznaczyć, że dzięki osłonie aluminiowej zwiększa się parametr cieplny okna – poprawia się energooszczędność okien.

Estetyka

Okna drewniano-aluminiowe w łatwy sposób dopasujemy do charakteru, przeznaczenia oraz stylu architektonicznego budynku. Do wyboru mamy szeroką gamę profili zarówno drewnianych, jak i aluminiowych. Możemy też zdecydować się na różne kolory osłony aluminiowej lub pomalowanie jej na określony kolor z palety RAL. Dzięki połączeniu aluminium oraz drewna możemy uzyskać dwie odmienne aranżacje – fasady oraz wnętrza pomieszczenia. Drewniane okna od wewnątrz ocieplą pomieszczenia, aluminiowe osłony zewnętrzne wpiszą się idealnie w styl fasady budynku.

Komfort i bezpieczeństwo

Niezwykle trwała i estetyczna konstrukcja okien, to jednak nie wszystko. Ważną część okna stanowi szyba okienna. Warto pomyśleć o zakupie okna z pakietem trzyszybowym, dzięki temu skuteczniej zabezpieczymy się przed utratą ciepła oraz hałasem. Dzięki zastosowaniu szyb o dużej przepuszczalności światła nie musimy się martwić, że dodatkowa szyba wpłynie negatywnie na nagrzewanie pomieszczeń przez promienie słoneczne.

Połączenie aluminium i drewna przy jednoczesnym doborze odpowiedniego pakietu szybowego sprawia, że są to okna, które nie tylko zachwycają wyglądem, ale są też trwałe i energooszczędne.