Przesuwamy ceny w dół - metka
Przesuwamy ceny w dół - promocja

Okna drewniane. Czy nadają się do nowoczesnych domów?

Okna drewniane mają niewątpliwy urok. Drewno to materiał naturalny, który większość osób lubi bardziej, niż tworzywa sztuczne.

Drewniane, często dodatkowo zdobione okna, były prawdziwą ozdobą starych domów i dworków. Obecnie większość osób, które budują dom w stylu tradycyjnym, nie wyobraża sobie wstawienia do niego okien z PVC. Ci, którzy stawiają własne cztery kąty w stylu nowoczesnym, mają jednak wątpliwości, czy drewniane okna będą pasowały do całości. Zdecydowanie tak! Należy wziąć pod uwagę jednak kilka rzeczy.

Drewniane, ale nowoczesne

Okna drewniane to okna wyglądające o wiele bardziej prestiżowo niż zwykłe, plastikowe. Budując nowoczesny dom, który wpisuje się w trendy energooszczędności i ekologii, warto pomyśleć o oknach, które również podążają za tymi ideami. Nowoczesne drewniane okna produkowane są tak, aby były bardzo szczelne i nie dopuszczały do wyziębiania się domu. To niewątpliwie przekłada się na rachunki za ogrzewanie, a do tego – ochronę środowiska.

Styl okien

Ci, którzy martwią się, że drewniane okna estetycznie nie będą pasowały do nowoczesnego budynku, są w ogromnym błędzie. Doświadczone firmy, takie jak nasza, oferują swoim klientom okna w różnych stylach – zarówno dedykowane do domów tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Jeśli chodzi o te drugie, cechują się one prostotą i minimalizmem, dzięki czemu perfekcyjnie wpisują się w surowe kubatury nowoczesnych budynków. Drewniane okna w tym stylu wykonywane są ze szlachetnych gatunków drewna, dzięki czemu mają niebanalne, wręcz egzotyczne kolory i daleko im do kiczowatego PCV. Na szczególną uwagę zasługują tu ciemne odcienie drewna meranti, które dodają domowi nowoczesnego, niebanalnego sznytu. Osoby, które chciałby jeszcze bardziej podkreślić styl domu, często wybierają okna drewniano-aluminiowe. Surowe aluminium z zewnątrz nie pozostawia wątpliwości, że do dom aż ocieka nowoczesnością, a drewniana, wewnętrzna część okien jednak dba o to, aby dom pozostawał przytulny.