Przesuwamy ceny w dół - metka
Przesuwamy ceny w dół - promocja

Okna drewniane modne w 2022 roku. Co jest teraz na czasie?

okno

Zmieniające się trendy w branży okiennej to efekt wdrożenia nowoczesnych i energooszczędnych rozwiązań. W nowym sezonie dominować będą okna drewniane łączące w sobie ogromną funkcjonalność i oryginalną elegancję. Ekologiczne konstrukcje, powstałe w wyniku zrównoważonej produkcji, dodadzą wyrazistości budynkom, dopełniając modne style architektoniczne.

Jakie okna są najmodniejsze?

Stolarka okienna przestała być wyłącznie przedmiotem budowlanym – od kilku lat stanowi środek wyrazu podkreślający oryginalną stylistykę domu. Najmodniejsze okna drewniane zapewniają wiele możliwości aranżacji wnętrza. Dobrze dobrane modele pozwolą na wygodne operowanie światłem. Dzięki nim mieszkanie stanie się bezpieczną przestrzenią o niepowtarzalnym charakterze.

W 2022 roku królują okna z drewna, które kojarzą się z luksusem i prestiżem. Często uważa się je za ponadczasowe – nie tylko ze względu na oryginalny design, lecz także z powodu świetnych właściwości i parametrów, do których należą: izolacja termiczna, wentylacja i stabilność. W nadchodzącym sezonie warto również postawić na egzotyczne drewno o wyjątkowym usłojeniu i wybarwieniu.

Jaka jest przyszłość stolarki okiennej?

Symbolem nowoczesnej architektury są duże przeszklenia. Coraz częściej można spotkać oryginalne projekty, w których inwestorzy planują montaż wielkogabarytowych przeszkleń. Takie konstrukcje to nie tylko symbol luksusu, ale i wyraz funkcjonalności i komfortu. Okna drewniane w rozmiarach XXL optycznie powiększają przestrzeń, pozwalając domownikom nawiązać bliski kontakt z otoczeniem na zewnątrz. Producenci stolarki okiennej stawiają na innowacyjne rozwiązania, zwłaszcza w zastosowaniu interesujących profilów okien, aby stworzyć spektakularną „ścianę szkła”.