Przesuwamy ceny w dół - metka
Przesuwamy ceny w dół - promocja

Okna drewniane, a drewniano-aluminiowe - dlaczego nie należy mylić ze sobą tych dwóch pojęć?

drewniane profile okienne

Przeglądając katalogi producentów okien, można zwrócić uwagę na bogaty wybór okien drewnianych i drewniano-aluminiowych. Czym różnią się oba modele? W niniejszym artykule prezentujemy podstawowe różnice między tymi produktami. Dlaczego nowoczesność i tradycja to fuzja bardzo udana i korzystna dla klientów?

Dlaczego warto wybrać okna drewniano-aluminiowe?

Nie mamy wątpliwości – stolarka okienna to kluczowy element wyposażenia każdego budynku. To od jej jakości wykonania zależy, czy w domu zostanie zachowany komfort cieplny. To od precyzyjnie zaprojektowanej konstrukcji zależy, czy ciepło nie ucieknie przez tzw. mostki termiczne. Remontując lub budując dom, warto zatem wybrać takie okna, które spełnią wysokie standardy w zakresie termoizolacji.

Okna drewniano-aluminiowe to gwarancja solidnej jakości. Przede wszystkim nie posiadają pewnych wad, które występują w przypadku okien drewnianych, o oknach PCV nie wspominając. Wszystko za sprawą idealnego połączenia naturalnego drewna i wytrzymałego aluminium. To wszystko przekłada się na bardzo wysoką trwałość tego rozwiązania. Takie modele zapewniają ochronę przed wilgocią, są również odporne na uszkodzenia mechaniczne. Okna drewniano-aluminiowe wykazują świetne właściwości w kontekście izolacji termicznej.

Czym różnią się okna drewniano-aluminiowe od stolarki drewnianej?

Inwestycja w okna drewniano-aluminiowe to bardzo opłacalny wybór. W przeciwieństwie do zwykłej stolarki drewnianej nie wymagają regularnej konserwacji. Wzmocnienie nakładką aluminiową sprawia, że poprawiona zostaje szczelność, która pod wpływem wilgoci może być wypaczona w przypadku tradycyjnych okien drewnianych. Warto pamiętać, że zawilgocone okna z drewna – nieregularnie pielęgnowane i konserwowane – mogą pokryć się pleśnią i porostami.