Przesuwamy ceny w dół - metka
Przesuwamy ceny w dół - promocja

Nietypowe kształty okien drewnianych. Przykłady rozwiązań

Nietypowe kształty okien

Wybór okien przez osoby będące w trakcie prac wykończeniowych domu najczęściej opierają się na standardach. Kształt prostokąta lub kwadratu bardzo trudno jest przebić zupełnie inną formą. Nic dziwnego, ponieważ są uniwersalne i pasują do każdego rodzaju budownictwa. Architektura jednak wciąż postępuje, oferując wiele nowoczesnych i być może zaskakujących rozwiązań. Jednym z nich są drewniane okna, których kształty zdecydowanie różnią się od tych powszechnie stosowanych.

Trapezowe, trójkątne i okrągłe

Innowacyjne i niestandardowe rozwiązania architektoniczne budzą zachwyt. Odzwyczajenie się od dokonywania tych samych wyborów, choć jest trudne – może być jednak doskonałym krokiem do stworzenia wyróżniającego się domu. Wychodząc naprzeciw nowoczesności, nasza firma oferuje wykonanie dobrych drewnianych okien w kształcie koła, trójkąta, a nawet trapezu.

Okna trójkątne to rozwiązanie idealne dla poddasza. Mogą występować pojedynczo lub tworzyć zestaw z oknami kwadratowymi. Niejednokrotnie montuje się je tam, gdzie nie mieszczą się standardowe okna. Podobnie jest z oknami okrągłymi lub półkolistymi, które doświetlają szczytowe części domu lub niewielkie pomieszczenia, na przykład łazienkę.

Trapez doskonale sprawdzi się w użytkowym strychu i skomponuje się z dwuspadowym dachem. Okna w tym kształcie będą również piękną dekoracją parterowej ściany domu jednorodzinnego.

W jakim budownictwie sprawdzą się niestandardowe okna?

Zarówno okna prostokątne, kwadratowe, jak i te o innych kształtach mogą z powodzeniem stanowić element dekoracji i funkcjonalności w każdym rodzaju budownictwa. Okrągłe, dworskie okna doskonale przełamują modernistyczny styl lub nadają charakteru tradycyjnej architekturze domów jednorodzinnych. Okna trójkątne to rozwiązanie przeznaczone dla minimalistycznych wnętrz, w których uwaga skupia się na szczegółach.

Doradztwo w zakresie wyboru odpowiednich okien warto powierzyć wykwalifikowanej osobie, która nie tylko zaproponuje właściwy kształt, ale również dostosuje wielkość okien do przestrzeni. Ostatni parametr może okazać się kluczowy, ponieważ rozmiary okien mogą znacząco wpłynąć na optyczną wielkość pomieszczeń.