Przesuwamy ceny w dół - metka
Przesuwamy ceny w dół - promocja


Największe zalety okien drewnianych

zalety drewnianych okien


Chociaż plastikowe okna są stosunkowo tanie i jest na nie spory popyt, to okna z drewna mają opinię tych bardziej prestiżowych i pożądanych. I nic w tym dziwnego: okna drewniane posiadają wiele zalet, które sprawiają, że wiodą prym w najpiękniejszych i najbardziej praktycznych projektach domów.

Estetyka

Drewniane okna są po prostu piękne. Drewno to materiał naturalny, przyjemny dla oka, a każde usłojenie na ramie okna jest wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Drewno idealnie pasuje zarówno do sielskiej chatki z bala, jak i nowoczesnej architektury. Jest bardzo eleganckie i nie nasuwa skojarzeń z bylejakością, tak jak tani plastik. Drewniane okna nigdy nie wychodzą z mody.

Ciepło

Drewno jest przyjemne i ciepłe w dotyku. Ma świetne parametry termoizolacyjne. Okna drewniane energooszczędne sprawiają, że ciepło nie ucieka z domu, montuje się je nawet w domach pasywnych, ze względu na ich właściwości. Do tego są bardzo szczelne i dobrze wygłuszają hałasy z zewnątrz.

Odporność

Okna drewniane, przy regularnej konserwacji, mogą bezproblemowo służyć właścicielom nawet ponad 50 lat. Są one odporne na działanie promieni słonecznych: nie odbarwiają się i nie odkształcają. Odpowiednio pielęgnowane są niezwykle odporne na wilgoć i mrozy. Ramy z drewna nie brudzą się tak mocno jak te z PCV. Łatwiej się je czyści i łatwiej usuwa rysy czy uszkodzenia. Drewno ma dużą sztywność, dlatego da się z niego wykonać nawet bardzo duże okna.

Bezpieczeństwo

Drewniane okna są także bezpieczniejsze w razie pożaru. Dzięki temu, że drewno pod wpływem temperatury nie odkształca się, dłużej pozostaje szczelne. To z kolei powoduje brak dopływu tlenu do pomieszczenia, a co za tym idzie – utrudnia wzniecanie ognia, dopóki okno całkiem nie ulegnie płomieniom.

Recykling

Okna drewniane dzięki swoim parametrom cieplnym przyczyniają się do ochrony środowiska, gdyż zmniejszają potrzebę poboru energii dla domu. To jednak nie wszystko. Okna drewniane w przyszłości łatwo będzie poddać recyklingowi. Decydując się na nie, redukujemy zapotrzebowanie na zagrażający środowisku plastik.