Przesuwamy ceny w dół - metka
Przesuwamy ceny w dół - promocja

Na jakie parametry zwracać uwagę przy zakupie okien balkonowych?

balkkon

Okna balkonowe zapewniają dostęp naturalnego światła dziennego do wnętrza, dają poczucie otwartej przestrzeni oraz stanowią elegancką ozdobę domu lub mieszkania. Ich zadaniem jest także ochrona pomieszczenia przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Klasycznym rozwiązaniem jest typ okien, które otwierają się do wewnątrz lub na zewnątrz. Jednak sprawdzają się one, jeżeli masz naprawdę duże pomieszczenie. W przypadku, gdy powierzchnia jest mała, otwarcie okna balkonowego może być utrudnione. Wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie wybór okien tarasowych przesuwnych.

Jeżeli zależy Ci na wysokiej jakości, wybierz szyby z potrójnym oszkleniem wypełnionym argonem lub kryptonem, które przewyższają stopniem szczelności okna wykonane z PVC. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze okien balkonowych!

Materiał użyty do produkcji okien balkonowych

Wybór wysokiej klasy drewna pozwoli korzystać ze wszystkich zalet okien drewnianych, tj. z ich trwałości, funkcjonalności i walorów estetycznych. Producenci okien drewnianych w Grudziądzu podkreślają, że o jakości okien drewnianych decydują w dużej mierze użyte do produkcji materiały i zastosowane techniki. Okna balkonowe wykonane z tego surowca dają wrażenie przytulnej i ciepłej atmosfery w domu. Jest to doskonały wybór dla osób, którym zależy na naturalności i trwałości na lata.

Kupując polskie certyfikowane okna wykonane z dobrego gatunku drewna, możesz być pewien ich wysokiej jakości. Okna balkonowe produkowane w Polsce są dużo bardziej zaawansowane technologicznie, gdyż wykonuje się je z drewna pochodzącego od certyfikowanych dostawców. Są one inwestycją na długie lata. Co więcej, nie tylko nie stracą na wartości, ale też podniosą prestiż każdej nieruchomości i zagwarantują większy komfort użytkowania.

Współczynnik przenikania ciepła

Dobre okna drewniane można poznać po dobrym współczynniku przenikalności cieplnej. Od izolacyjności termicznej zależy energooszczędność, która jest bardzo pożądaną cechą przy zakupie okien balkonowych. Im wartość współczynnika przenikania ciepła Uw będzie niższa, tym okno będzie lepiej chronić wnętrze przed utratą ciepła. Wszystkie oferty dotyczące okien podają współczynnik Uw, czyli przenikalność cieplną okna. Na nią składa się przenikalność ramy okiennej (Uf), jak i szyby (Ug). Pamiętaj, że konstrukcja okien powinna minimalizować straty energii cieplnej z budynku.

Stopień izolacji akustycznej okien balkonowych

Izolacyjność akustyczna okien jest jednym z ich istotniejszych parametrów. Odgrywa ona bardzo ważną rolę i wpływa na stopień ochrony przed hałasem. Parametry akustyczne okien określa się współczynnikiem Rw. Im wyższa jest jego wartość, tym lepsze tłumienie hałasu. Parametr ten jest istotny, szczególnie na obszarach silnie zurbanizowanych i przy ruchliwej drodze, dlatego warto postawić na drewniane okna balkonowe lub okna drewniano-aluminiowe, które cechują się wysokim poziomem właściwości w zakresie izolacyjności akustycznej. Okna muszą spełniać określone normy tłumienia dźwięków. Dla budynków mieszkalnych jest to 40 decybeli w ciągu dnia oraz 30 decybeli w nocy.

Atesty i certyfikaty

O wysokiej jakości zastosowanych materiałów i rozwiązań w produkcji drewnianych okien balkonowych najlepiej świadczą atesty i certyfikaty. Są one ważne głównie przy oknach antywłamaniowych, które muszą cechować się wysoką klasą odporności. Certyfikat potwierdzający izolacyjność cieplną okien jest gwarancją na to, że okna te są energooszczędne. Bardzo ważne, aby zwrócić uwagę na to, czy certyfikat stwierdza izolacyjność cieplną dla całego okna, czy tylko dla samej szyby.