Przesuwamy ceny w dół - metka
Przesuwamy ceny w dół - promocja

Metody wykończeń okien z drewna

okna z drewna

Drewniane okna cechują się bardzo dobrymi parametrami cieplnymi, a ponadto są sztywne, stabilne i ciche. Kolejną ich zaletą jest możliwość stosowania przy dużych przeszkleniach. Uwodzą elegancją; to klasyczne rozwiązanie odporne na przemijające mody. Są odpowiednie do nowoczesnych brył, jak i domów utrzymanych w klasycznym stylu. Odpowiedni sposób wykończenia drewnianych okien podnosi ich funkcjonalność i dodaje walorów estetycznych.

Odpowiednia impregnacja drewnianych okien

Niektórzy producenci stolarki okiennej oferują „surowe” elementy, które kupujący powinien zaimpregnować we własnym zakresie. Rozsądniejsze jest jednak nabycie drewnianych okien, które są gotowe do montażu: zostały zabezpieczone na linii produkcyjnej. Zautomatyzowane nakładanie powłok gwarantuje precyzję i równomierne pokrycie powierzchni nawet w trudno dostępnych miejscach. Fabryczne impregnowanie stolarki okiennej zapewnia wysoką i powtarzalną jakość wykończenia.
Znaczenie ma nie tylko metoda pracy, ale także rodzaj użytej substancji. Okna można pomalować farbą, ale w ten sposób całkowicie ukryjemy naturalny rysunek drewna. Wykorzystanie lakieru nie tylko nie maskuje faktury surowca, ale jeszcze ją akcentuje. W tym kontekście warto nadmienić, że okna ze Znakiem Urzędowski są zabezpieczane lakierami wodorozcieńczalnymi, bezpiecznymi dla zdrowia.


Wybarwienie okna - kolory rodzimych gatunków i egzotyków

O estetyce stolarki okiennej decyduje głównie kształt i kolor elementów. Okleina drewnopodobna jedynie imituje naturalny materiał. Zamiast „podróbek”, wybierzmy naturalny surowiec, którego barwę dopasujemy do odcienia elewacji, ogrodzenia czy stylistyki budynku. W naszej ofercie dostępne są okna w wybarwieniu charakterystycznym dla rodzimych gatunków drzew (jak dąb i sosna), proponujemy także intrygujące odcienie egzotyków, m.in. orzecha amerykańskiego oraz iroko. Ciekawym i praktycznym rozwiązaniem są okna dwukolorowe. Zewnętrzna część ramy jest wybarwiana tak, aby komponowała się z elewacją czy drzwiami wejściowymi. Z kolei wewnętrzna część okna ma odpowiadać stylistyce pomieszczenia. Dopełnieniem wizualnej strony okna są akcesoria wykończeniowe: wysokiej jakości klamki, okapniki oraz nakładki na zawiasy.