Przesuwamy ceny w dół - metka
Przesuwamy ceny w dół - promocja

Jak dbać o okna z drewna egzotycznego?

okna z drewna

Po piękne i eleganckie okna z drewna egzotycznego sięgają nie tylko właściciele domów prywatnych, ale i inwestorzy. To wspaniała ozdoba elewacji, a także świetny dodatek do wnętrz, nadający im niebanalnego charakteru. Zanim podejmiemy decyzję o zakupie stolarki okiennej, warto zastanowić się, jak prawidłowo dbać o okna drewniane.

Jak pielęgnować okna z drewna egzotycznego?

Drewno to niezwykle szlachetny materiał, o który należy odpowiednio dbać. Choć sam w sobie jest długowieczny, to jednak kluczowe znaczenie ma odpowiednia troska. Na całe szczęście w przypadku okien drewnianych pielęgnacja nie jest bardzo skomplikowana. Wystarczy pamiętać o regularnie przeprowadzanej konserwacji, a zakupiona stolarka okienna stanie się źródłem zachwytu i komfortu dla wielu pokoleń.

Kluczem jest systematyczność. Warto pamiętać, że dwa-trzy razy w roku okna drewniane należy gruntownie wyczyścić. Taką konserwację można zaplanować zarówno przed okresem letnim, jak i zimowym. Tutaj decydują nie tylko czynniki estetyczne, ale i względy praktyczne. Regularna pielęgnacja sprawi, że ewentualnie zanieczyszczenia – gromadzące się często w różnych zakamarkach – nie doprowadzą do degradacji powłoki lakierniczej i nie wpłyną na pogorszenie estetyki okien.

Jak myć okna z drewna egzotycznego?

Do czyszczenia i mycia konstrukcji najlepiej użyć ciepłej wody, można wykorzystać również specjalny detergent o delikatnej formule. Usuniemy w ten sposób kurz, zabrudzenia i pozostałe drobne zanieczyszczenia. Na umyte ramy należy nałożyć także emulsję pielęgnacyjną. Preparat wniknie w drewno, dzięki temu rysunek słojów zostanie podkreślony. Warto pamiętać, że detergenty są wchłaniane, nie tworzą powłoki, która po czasie zacznie się brzydko łuszczyć. Aby przedłużyć żywotność wspaniałych okien z drewna egzotycznego, musimy pamiętać o regularności.