Przesuwamy ceny w dół - metka
Przesuwamy ceny w dół - promocja


Duże drzwi tarasowe: za i przeciw

warto montować w domu duże drzwi


W budownictwie jednorodzinnym cały czas nie wychodzą z mody duże drzwi tarasowe. Wciąż jednak można usłyszeć od niektórych osób, że nie są one trafionym wyborem, gdyż wypuszczają zbyt wiele ciepła z domu. Jak jest naprawdę?

Wady dużych drzwi tarasowych

Prawdą jest to, że niskiej jakości drzwi tarasowe ułatwiają niekontrolowaną ucieczkę ciepła z domu. Po pierwszym sezonie grzewczym właściciele domu mogą wiec stwierdzić, że ich montaż rzeczywiście był słabym pomysłem. Dlatego właśnie, jeśli już ktoś decyduje się na nie, powinien wybrać produkt naprawdę dobrej jakości. Jak łatwo można się domyślić, energooszczędne drzwi tarasowe są droższe, niż marnej jakości plastik. Jednak zakup okaże się strzałem w dziesiątkę, gdy zobaczymy rachunek za ogrzewanie.

Zalety dużych drzwi tarasowych

Wysokiej jakości drewniane drzwi tarasowe mają w zasadzie same zalety. Przede wszystkim jest to znaczące doświetlenie wnętrza domu. Jego właściciele nie tylko wydają mniej na doświetlenie salonu, ale też efektywnie w nim odpoczywają. Światło dzienne ma bowiem ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Duże drzwi tarasowe optycznie łączą wnętrze domu z ogrodem. Przez to mamy wrażenie, że salon jest większy i przestronniejszy, a my znajdujemy się bliżej przyrody. Jeśli zdecydujemy się na bezprogowe drzwi przesuwne, dodatkowo ułatwiają one przemieszczanie się na taras. Szeroko rozsuwane skrzydła ułatwiają przechodzenie przez nie wtedy, gdy trzymamy w rękach sporą tacę z napojami, gdy chcemy wyprowadzić na taras wózek z niemowlakiem, lub gdy na zewnątrz chce wyjść senior, poruszający się z pomocą balkonika. Szeroko rozsuwane drzwi pozwalają szybko wywietrzyć pokój dzienny, gdy zdecydujemy się na jego odmalowanie lub gdy przypalimy coś w kuchni. Sprawiają też, że dom wygląda bardzo nowocześnie i modnie – zarówno, gdy patrzymy na niego od zewnątrz, jak również wtedy, gdy patrzymy na drzwi tarasowe od środka. Pamiętajmy też o tym, że duże drzwi tarasowe otwierane przesuwnie nie potrzebują tyle miejsca na otwieranie, jak drzwi otwieranie tradycyjnie.