Przesuwamy ceny w dół - metka
Przesuwamy ceny w dół - promocja

Drzwi zewnętrzne. Z przeszkleniami czy bez?

Drzwi zewnętrzne

Remont lub budowa domu często wiąże się z wyborem nowych drzwi zewnętrznych. Osoby, które nieco zgłębią temat, wiedzą, że przed zakupem drzwi należy upewnić się, jak bardzo zapewniają one izolację cieplną, akustyczną oraz jaką klasę antywłamaniową oferują. Estetyka drzwi jest kwestią indywidualną, aczkolwiek drzwi powinny pasować do stylu domu. Osoby wybierające nowe drzwi, muszą zdecydować także, czy wolą model z przeszkleniami, czy bez. W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, co wziąć pod uwagę przed zakupem.

Zalety przeszkleń

Drzwi zewnętrzne z przeszkleniami mają kilka zalet, w tym jedną podstawową: pięknie doświetlają przedpokój. Dzięki temu wydaje się on większy, przestronniejszy i bardziej nowoczesny. Prześwietlenia są niezastąpione zwłaszcza w ciemnych i ciasnych holach – dzięki nim o wiele wygodniej się z nich korzysta. Przeszklenie pozwala też sprawdzić domownikom, kto stoi po drugiej stronie drzwi. Nie muszą oni w tym celu uchylać ani tym bardziej ich otwierać. Wiele osób uważa, że przeszklenia są ułatwieniem dla potencjalnego włamywacza. To jednak nieprawda. Szkło w drzwiach ma bardzo wysoką klasę odporności na uszkodzenia i jest dobrze osadzone. Dobrze wykonane drzwi zewnętrzne z przeszkleniami są taką samą przeszkodą dla złodziei jak zwykłe. Niewiele osób wie o tym, że około 75% włamywaczy do domów jednorodzinnych dostaje się inną drogą niż przez drzwi.

Wady przeszkleń

Drzwi zewnętrzne z przeszkleniami mają oczywiście też pewne wady. Duże, przezroczyste przeszklenia umożliwiają też wgląd osobom postronnym do środka domu. Jeśli więc drzwi znajdują się blisko ruchliwej ulicy lub mamy wścibskich sąsiadów – zerkanie na nasz przedpokój może być dla nas irytujące. Wybierając przeszklenie, możemy zdecydować się na szybę mrożoną, piaskowaną czy mleczną. Uniemożliwi ona zerkanie sąsiadom do wewnątrz, jednak ograniczy też ilość światła, która dostanie się do przedpokoju. Wadą może być bardziej skomplikowane mycie drzwi. Przeszklenia najlepiej jest myć płynem do szyb, a resztę drzwi – środkiem do drewna. Dzięki odpowiedniemu detergentowi unikniemy smug.