Przesuwamy ceny w dół - metka
Przesuwamy ceny w dół - promocja

Drzwi tarasowe w kuchni

Drzwi przesuwne na taras

W tradycyjnych domach taras zazwyczaj jest przedłużeniem salonu. Dzięki temu z pokoju dziennego domownicy zawsze mają piękny widok na ogród. Coraz częściej jednak taras buduje się od strony kuchni lub łączy aneks kuchenny z salonem tak, by oba pomieszczenia były blisko tarasu. Co jest tego przyczyną?

Taras, czyli salon letni

Taras przejmuje w lecie funkcje salonu. To właśnie tam domownicy najchętniej spędzają popołudnia, weekendy i spożywają posiłki. Na tarasie lub w ogrodzie również przyjmuje się gości i wyprawia rodzinne imprezy i organizuje grille. Coraz więcej gospodyń domowych zaczęło zauważać, jak ważny jest wygodny dostęp do tarasu z kuchni. To właśnie z niej przenosi się talerze, potrawy i napoje. W kuchni na podłodze zazwyczaj kładzie się kafelki, które nie niszczą się tak od ziemi naniesionej  z ogrodu, jak drewniana podłoga w salonie. Dlatego też wyjście na taras z kuchni zyskuje coraz więcej zwolenników.

Wygodne drzwi tarasowe

Kluczem do tego, by to rozwiązanie było skuteczne i wygodne, są nowoczesne przesuwne drzwi tarasowe. Poruszanie się pomiędzy kuchnią a tarasem z potrawami nie byłoby  wygodne, gdyby za każdym razem trzeba było przechodzić przez próg i wąską ościeżnicę. Szeroko rozsuwane drzwi, których szyna zlicowana jest z podłogą sprawiają, że zorganizowanie imprezy w ogrodzie lub na tarasie nie nastręcza niepotrzebnych problemów. Na drzwi przesuwne i taras od strony kuchni decydują się też często mamy małych dzieci. Podczas przygotowywania posiłków, mogą one czas mieć oko na to, co wyprawiają ich maluchy. Taras od strony kuchni także pozwala szybko wywietrzyć z domu niechciane zapachy oraz sprawia, że przyrządzanie potraw dzięki naturalnemu światłu staje się o wiele przyjemniejsze. Drzwi tarasowe od strony kuchni sprawiają, że o wiele funkcjonalniej można urządzić salon, w którym zazwyczaj przebywa więcej niż jedna osoba, a często musi być przystosowany do przyjęcia większej liczby gości. Szukając projektu domu, warto wziąć pod uwagę taki rozkład pomieszczeń i drzwi tarasowych.