Przesuwamy ceny w dół - metka
Przesuwamy ceny w dół - promocja

Drzwi dobrze dopasowane do wnętrza

Drzwi dobrze dopasowane do wnętrza

Drzwi wewnętrznych powinniśmy szukać wtedy, kiedy mamy już kompletną wizję aranżacji wnętrza. Dzięki temu będziemy mogli bez problemu dopasować do wystroju odpowiednie drzwi wewnętrzne.

Jaka kolorystyka?

Przy wyborze koloru drzwi wewnętrznych powinniśmy brać pod uwagę nie tylko kolor podłogi, ale też takie detale jak meble czy okna. Okna i drzwi białe pasują do jasnych i pełnych światła pomieszczeń na przykład typu amerykańskiego. Jednak nie będą dobrze wyglądały we wnętrzach z ciemnymi meblami. Wybierając drzwi drewniane wewnętrzne, powinniśmy zdecydować się na dany gatunek drewna oraz jego wybarwienie. Drzwi z drewna jasnego (klon, buk, jesion) pasują do pomieszczeń nowoczesnych (w stylu skandynawskim), które są pełne światła oraz do pomieszczeń z dużymi płaszczyznami różnych kolorów. Ciemniejsze drewna (dąb, iroko, czereśnia czy jasny orzech) pasują zarówno do wnętrz stylowych, jak i nowoczesnych. Drzwi z ciemnego drewna typu mahoń, stosowane są we wnętrzach stylowych lub nowoczesnych awangardowych. Musimy jednak uważać, by nie zdominowały one pomieszczenia. Pamiętajmy, że drzwi wewnętrzne powinny pasować do pomieszczeń znajdujących się po obu stronach drzwi.

Wzornictwo

Jeśli łączymy drzwi przeszklone z pełnymi, to upewnijmy się, że producent oferuje je w tej samej linii wzorniczej. Chociaż fantazyjne wzory i wymyślne kucia są kuszące, to pamiętajmy, że mogą się one szybko znudzić.  Dlatego lepiej jest wybrać kolorystykę i wzornictwo nieco stonowane, dzięki temu nie utrudnimy sobie zmiany aranżacji wnętrza w przyszłości. Nie należy też zapominać o okuciach do okien drewnianych, które powinny harmonizować z okuciami drzwi oraz innymi elementami wnętrza. Złote okucia pasują do drzwi bogato zdobionych. Nieco dyskretniejsze jest matowe złoto czy mosiądz. W drzwiach klasycznych klamka i zamek powinny się znajdować we wspólnym szyldzie. Pamiętajmy też, że jeśli drzwi mają metalowe wstawki, to okucia powinny być w tym samym kolorze. Chociaż przy wyborze drzwi wewnętrznych liczy się głównie indywidualny temperament, to warto zadbać o to, by całość aranżacji wnętrza była harmonijna.