Przesuwamy ceny w dół - metka
Przesuwamy ceny w dół - promocja

Drewniane drzwi zewnętrzne – jak o nie dbać?

drewniane drzwi zewnętrzne

Nawet najlepszej jakości drewniane drzwi zewnętrzne po pewnym czasie będą wymagały zabiegów konserwatorskich. Jeśli będziemy regularnie o nie dbać, to unikniemy większych uszkodzeń i zachowamy ich nienaganny wygląd. W jaki sposób powinniśmy o nie dbać?

Ochrona drzwi

Aby zabezpieczyć zewnętrzne drzwi drewniane przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi warto zdecydować się na wykonanie zadaszenia. Osłoni ono drzwi przed opadami, a w trakcie lata osłoni je przed nadmiernym nasłonecznieniem. Poza daszkiem możemy zdecydować się na umieszczenie drzwi we wnęce, co sprawi, że będą jeszcze lepiej chronione. Ponieważ na uszkodzenia szczególnie narażony jest dół drzwi i ościeżnicy, to warto zadbać o to, by usuwać  gromadzący się w pobliżu drzwi śnieg i wodę. Jeśli zauważymy pęknięcia lub uszkodzenia, to jak najszybciej zabezpieczmy je odpowiednimi preparatami i impregnatami do drewna. Tak proste zabiegi sprawią, że zewnętrzne drzwi drewniane długo zachowają swój piękny wygląd.

Konserwacja drewnianych drzwi zewnętrznych

Przychodzi czas, kiedy drewniane drzwi zewnętrzne trzeba poddać zabiegom konserwacyjnym. Do oczyszczania drzwi nie powinniśmy używać preparatów z chlorem, rozpuszczalników, środków alkalicznych czy płynów do mycia szyb, gdyż mogłyby one uszkodzić wewnętrzną strukturę drewna. Należy też unikać wszystkich preparatów, które mają właściwości ścierne. Należy używać preparatów, które przeznaczone są do czyszczenia drewna jak płyny oraz mleczka. Jeśli lakier lub farba, którymi pomalowane są drewniane drzwi zewnętrzne, zaczyna się złuszczać, to należy jak najszybciej oczyścić oraz pomalować. Czynność tą najlepiej zlecić osobie, która dobierze farbę lub lakier o odpowiednich właściwościach. Odpowiednio zabezpieczone drzwi nie powinny wymagać większych zabiegów konserwacyjnych przez następnych parę lat.