Przesuwamy ceny w dół - metka
Przesuwamy ceny w dół - promocja

Jak dopasować okna do elewacji budynku?

koloru stolarki okiennej

Wybór stolarki okiennej powinien być przemyślany, bowiem jest to decyzja na wiele lat. Istotną rolę odgrywa oczywiście nie tylko solidność, ale również wygląd, który powinien dobrze komponować się z pozostałymi elementami domu, takimi jak kolor elewacji, drzwi oraz dachu. Czy jednak aby na pewno? Co w sytuacji, gdy preferujemy odważniejsze, kontrastujące ze sobą zestawienia? Czym wówczas się kierować?

Klasyka

Dla osób ceniących klasykę oraz elegancję, uniwersalną zasadą jest dobór ciemnej stolarki okiennej (np. brązy) do jasnej elewacji (biała lub kremowa). Można również zdecydować się na wybór fasady oraz okien w tych samych barwach, dzięki czemu zostanie osiągnięte wrażenie harmonii i spójności. Zaletą takich połączeń jest fakt, że nie wychodzą z mody i prezentują się dobrze nawet po wielu latach.

Minimalistycznie i nowocześnie

Kolejna propozycja jest kierowana do osób lubiących minimalizm, a także nowoczesny styl, którego synonimem są barwy takie jak biel, szarość, grafit oraz czerń. Często stosowanym połączeniem jest elewacja w kolorze bieli zestawiona ze stolarką okienną i pokryciem dachowym w barwach czerni lub głębokiego grafitu. Połączenie to na dobre zagościło w naszej rzeczywistości i jest coraz częściej spotykane w przypadku inwestorów budujących domy jednorodzinne.

Ekstrawagancko

Dla osób lubiących się wyróżniać, które chcą osiągnąć niespotykany, oryginalny efekt, dedykowane są okna mocno kontrastujące z elewacją. Jeśli jednak zdecydujemy się na takie zestawienia, warto dobrze zastanowić się nad tą decyzją, gdyż bez wątpienia taki dom nie umknie niczyjej uwadze i będzie budził spore zainteresowanie. Jeśli właśnie na tym nam zależy, możemy znaleźć stolarkę okienną w barwach takich jak czerwień, zieleń czy żółć, które stworzą niezwykle ekstrawagancki efekt. Wymienione kompozycje najlepiej będą prezentowały się przy odważniejszych projektach budowlanych, szczególnie tych wykonywanych na indywidualne zamówienie inwestora.

Niezależnie od tego, jaki kolor stolarki okiennej Państwo wybiorą, zachęcamy do skorzystania z oferty naszej firmy. Z nami bez wątpienia znajdą Państwo idealną kompozycję.