Przesuwamy ceny w dół - metka
Przesuwamy ceny w dół - promocja

Dlaczego wszyscy kochają drewniane okna?

Drewniane okna: walory praktyczne

Gdy ktoś buduje swój nowy dom, zazwyczaj staje przed dylematem: wybrać prestiżowe okna drewniane, czy zaoszczędzić i zdecydować się na okna plastikowe. Dlaczego to właśnie okna drewniane są uosobieniem prestiżu i są tak bardzo pożądane?

Same zalety

Okna drewniane mają bezsprzecznie wiele zalet. Przede wszystkim cechują się dobrą izolacyjnością termiczną. W czasach, gdy rachunki za energię zatrważająco szybko rosną, coraz więcej osób przykłada wagę do budownictwa energooszczędnego. Każdy gest, który wykonamy, by z naszego domu w niekontrolowany sposób nie uciekało ciepło, zwróci się nam odczuwalnie w postaci rachunków za ogrzewanie. Okna drewniane mają też dobrą izolacyjność akustyczną. To sprawia, że w domu jest dzięki nim cicho, nawet jeśli wybudowany jest przy ruchliwej ulicy. Okna nie wypuszczają też zbyt wiele dźwięków na zewnątrz, zapewniają więc większą  dyskrecję. Okna drewniane cechują się ponadto długą żywotnością. To produkty, które przy odpowiedniej konserwacji pozostaną piękne i funkcjonalne przez długie lata.

Walory estetyczne

Co ciekawe, wiele osób uważa, że powyższe cechy okien drewnianych nie są głównym powodem, dla którego są one uwielbiane w Polsce i na świecie. Twierdzą one, że drewno jest po prostu piękne, a jego estetyka jest ponadczasowa. Drewno w zasadzie nigdy nie wychodzi z mody. Jest materiałem naturalnym, przyjemnym w dotyku, a każdy jego fragment ma unikatowe usłojenie. W czasach, gdy odwracamy się od plastiku, a skandynawskie wnętrza nie wychodzą z mody, drewniane wyposażenie wnętrz, w tym też okna, świadczą o dobrym guście domowników, a także ich dbałości o środowisko naturalne. Drewniane okna to cała paleta barw – z łatwością można więc znaleźć ramy odpowiadające stylowi całego domu. Proste drewniane okna pasują nie tylko do nowoczesnych willi, ale też do tradycyjnych domów i tych stylizowanych na wiejskie posiadłości i dworki. Wnętrzom dodają domowego ciepła i przytulności. Najprościej mówiąc, okna z drewna cieszą nasze zmysły.