Przesuwamy ceny w dół - metka
Przesuwamy ceny w dół - promocja

Dlaczego na tarasach świetnie sprawdzają się drzwi przesuwne?

drzwi przesuwne

Drzwi przesuwne montowane są najczęściej w salonach i jadalniach połączonych z tarasem. W drzwiach przesuwnych skrzydło drzwiowe zamiast otwierania się przez rozwieranie przesuwa się na prawy lub lewy bok, poruszając wzdłuż linii ściany. Przesuwna konstrukcja drzwi wyposażona jest w specjalne prowadnice, które pozwalają na gładkie otwieranie i zamykanie drzwi. Na rynku dostępne są dwa warianty przesuwnych drzwi tarasowych, tj.:

  • drzwi uchylno-przesuwne – pozwalają na przesuwanie skrzydła i jego uchylanie, dlatego też drzwi te umożliwiają łatwe wietrzenie pomieszczeń,
  • drzwi podnoszono-przesuwne – posiadają konstrukcję z dodatkowym podnoszeniem i sprawdzają się do dużych przeszkleń. Najczęściej stosuje się wtedy ukryte progi, które są łatwe w pokonywaniu przez osoby starsze i dzieci.

Drzwi przesuwne są niezwykle wygodne w codziennym użytkowaniu. Są dobrym wyborem nie tylko ze względów praktycznych, ale również estetycznych. Oferta drzwi przesuwnych tarasowych jest obecnie bardzo urozmaicona, dlatego z pewnością znajdziesz model idealnie dopasowany do stylistyki Twojego domu czy mieszkania. Można je zamontować praktycznie na każdym etapie budowy domu. Sposób montażu drzwi przesuwnych zależy głównie od szerokości otworu drzwiowego, miejsca przeznaczonego na odsunięcie skrzydła drzwi czy wielkości salonu lub tarasu.

Kiedy i dlaczego warto wybrać drzwi przesuwne na taras?

Klasycznym rozwiązaniem na balkon lub taras są tradycyjne okna, które otwierają się do wewnątrz lub na zewnątrz. Jednak sprawdzają się one, jeżeli masz naprawdę duże pomieszczenie. W przypadku, gdy powierzchnia jest mała, otwarcie okna tarasowego może być utrudnione, a nawet niemożliwe do wykonania. Wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie wybór przesuwnych drewnianych drzwi tarasowych, dzięki którym oszczędzisz dużo miejsca zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Drzwi przesuwne prezentują się bardzo lekko i nowocześnie. Idealnie sprawdzą się we wnętrzach, gdzie istnieją ograniczenia powierzchniowe.

Według producentów okien drewnianych są one dobrym sposobem na wprowadzenie nowoczesności i elegancji do domu lub mieszkania. Dzięki nim możesz także zaplanować wygląd elewacji tak, aby przez okna i drzwi do pomieszczenia dostawało się jak najwięcej światła. W odróżnieniu od rozwiązań tradycyjnych, w których skrzydła drzwi otwierają się do wewnątrz lub na zewnątrz, będziesz mógł dowolnie zaplanować rozstawienie mebli w salonie czy na tarasie.

Podsumowując, główną zaletą tarasowych drzwi przesuwnych jest ich komfort użytkowania i ergonomia – są łatwe w użytkowaniu, a po otwarciu nie zajmują tyle miejsca swoim skrzydłem, tak jak drzwi rozwieralne. Mogą stanowić najlepsze rozwiązanie w domach, w których mieszkają osoby starsze lub niepełnosprawne, gdyż zapewniają wygodę w użytkowaniu.