Przesuwamy ceny w dół - metka
Przesuwamy ceny w dół - promocja

Czym się wyróżniają okna z orzecha amerykańskiego?

orzech

Orzech amerykański to gatunek drzewa, który charakteryzuje się głęboką, szlachetną barwą i bogatym usłojeniem. Przyglądając się mu z bliska, można dostrzec delikatność rysunku oraz wielką ilość detali, dzięki czemu prezentuje się bardzo naturalnie. O jego właściwościach wizualnych świadczy także bogactwo kolorów, począwszy od kremowych brązów, aż po jego najbardziej intensywne odcienie. 

 

Duża wytrzymałość i łatwość w obróbce

 

Drewno to często wykorzystywane jest zarówno do produkcji mebli, parkietów, jak i okien. Dzieje się to dzięki temu, że charakteryzuje się dużą elastycznością i łatwością obróbki, bez jednoczesnej utraty wytrzymałości. Nie odkształca się ono także podczas suszenia, ale nie jest podatne na wpływ wilgoci, zwłaszcza jeśli poddane zostało odpowiedniej impregnacji. Wykorzystują je zarówno stolarze, jak i snycerze, ponieważ nadaje się zarówno do obróbki mechanicznej, jak i ręcznej. 

 

Właściwości decydujące o trwałości

 

W związku z jego odpornością na uszkodzenia mechaniczne, wykonywane są z niego elementy wystroju wnętrz poddawane dużej eksploatacji, czyli m.in. okna. Drewno orzecha włoskiego, które charakteryzuje się dużą gęstością, pomaga amortyzować uderzenia, dzięki czemu chroni również zamontowane w nich szyby. Wykazuje ono także dobre właściwości związane z izolacją od hałasu. 

 

Oryginalny i niespotykany element wystroju

 

Okna z orzecha amerykańskiego z powodzeniem mogą być wykorzystywane w gabinetach, ze względu na to, że dodają wnętrzu szlachetności. Niemałą popularnością cieszą się także w prywatnym budownictwie mieszkaniowym. Ze względu na to, że orzech amerykański zaliczany jest do drzew egzotycznych, to nie jest on jeszcze rozpowszechniony, dzięki czemu okna z niego wykonane będą nie tylko elegancko prezentować się we wnętrzu, ale także pozwolą zachować jego oryginalność i niepowtarzalność.