Przesuwamy ceny w dół - metka
Przesuwamy ceny w dół - promocja


Od czego zależy barwa okna drewnianego?

barwa okna drewnianego


W naszej ofercie można znaleźć okna drewniane w szerokiej gamie kolorów i odcieni. Każdy gatunek drewna rodzimego może być wybarwiony na 12 kolorów, z kolei drewno egzotyczne wybarwiamy w 8 odcieniach. Dzięki temu możesz wybrać barwę okna idealnie dobraną do elewacji, wystroju wnętrz, a także własnych preferencji. Zapewniana przez nas stolarka okienna świetnie prezentuje się zarówno w budownictwie nowoczesnym, jak i budynkach o tradycyjnej bryle.

Różne odcienie drewna

Większość drewnianych okien dostępnych na rynku utrzymana jest w naturalnych odcieniach brązu. Każdy gatunek może być jednak odpowiednio wybarwiony, dzięki czemu możliwe jest otrzymanie oryginalnych kolorów dostosowanych do konkretnych oczekiwań. Przede wszystkim jednak drewno wymaga pokrycia lakierem. Lakier nie zakrywa naturalnego i unikalnego rysunku drewna, ale nadaje mu pożądaną barwę. Drewniane okna naszej produkcji są lakierowane z zastosowaniem zautomatyzowanych linii lakierniczych Wagner/Eisenmann. Dzięki temu na powierzchni tworzona jest precyzyjnie powtarzalna jakość powłoki. Technologia elektrostatyczna zapewniająca równomierną aplikację lakieru nawet w najbardziej niedostępnych miejscach konstrukcji. Wykorzystujemy wyłącznie nieszkodliwe dla zdrowia wodorozcieńczalne lakiery PPG.

Drewniane okna w białym kolorze – czy to możliwe?

Wyjątkowy urok okien drewnianych w dużej mierze wynika z ich charakterystycznej, naturalnej barwy, niemniej zdarzają się sytuacje, w których istnieje konieczność zastosowania białej stolarki okiennej. Czy jedyną możliwością jest wówczas zastosowanie niezbyt estetycznych okien PCV? Otóż nie, nadal możesz wybrać okna drewniane, lecz pokryte białą powłoką kryjącą. I chociaż drewno zostanie wybarwione na biały odcień, to jednak nadal będzie zachwycać widocznym rysunkiem słojów.

Dostępne są również okna o bardzo ciemnych odcieniach. Ciemne brązy czy szarości uzyskiwane są w przypadku takich gatunków jak np. sosna, dąb czy meranti.

Urozmaicona oferta wybarwień dotyczy zarówno okien drewnianych, jak i drewniano-aluminiowych.