Przesuwamy ceny w dół - metka
Przesuwamy ceny w dół - promocja

Certyfikat Zielona Marka. Co to takiego?

certyfikat ekologicznej marki

Do najpoważniejszych problemów z którymi obecnie walczy ludzkość należy globalne ocieplenie, którego skutki zaczynamy odczuwać również w Polsce. By je zatrzymać, konieczne jest podejmowanie działań zwłaszcza przez przedsiębiorstwa, gdyż te - niezależnie od wielkości – w sposób znaczący przyczyniają się do zanieczyszczenia środowiska. Aby wyróżnić podmioty gospodarcze, które w swoich codziennych praktykach starają się ograniczyć negatywny wpływ na otoczenie i wdrażają pozytywne praktyki, pojawił się certyfikat Zielona Marka nagradzający właśnie takie działania.

Na czym polega konkurs Zielona Marka?

Konkurs Zielona Marka to certyfikaty wydawane przez kilkuosobową, niezależną kapitułę, która wyróżnia ekologiczne produkty, przyjazne zarówno środowisku jak i człowiekowi. Przyznanie takiego certyfikatu przez niezależnych ekspertów sprawia, że klienci mogą mieć pewność co do pozytywnych praktyk realizowanych przez dane przedsiębiorstwo właśnie w zakresie ekologii. Wyróżnienie przyznawane jest w wielu różnych kategoriach takich jak: recykling, gospodarka odpadami, czy budownictwo. By móc wziąć udział w konkursie, przedsiębiorstwo najpierw musi przejść wstępną weryfikację co do deklarowanych przez siebie proekologicznych praktyk. Jeśli przejdzie ją pozytywnie, może stać się jedną z wyróżnionych marek.

Stolarka otworowa Urzędowski z certyfikatem Zielona Marka

Nasze przedsiębiorstwo jest pierwszym producentem okien w Polsce, który otrzymał certyfikat Zielona Marka w kategorii wyróżniającej produkty stworzone w zgodzie z ekologią. Kapituła konkursu dostrzegła fakt, że pozyskiwana przez nas tarcica do produkcji okien pochodzi tylko i wyłącznie ze ściśle kontrolowanych źródeł leśnych i dodatkowo jest zgodna z certyfikatem FSC (Forest Stewardship Council). Organizacja ta kontroluje łańcuchy dostaw drewna i działa tak, aby jednocześnie możliwe było pozyskiwanie drzew oraz zachowanie równowagi środowiska leśnego.

Certyfikat Zielona Marka to jedno z wyróżnień, które potwierdza proekologiczne nastawienie przedsiębiorstwa. Jego posiadaniem może poszczycić się również nasza firma.