Przesuwamy ceny w dół - metka
Przesuwamy ceny w dół - promocja


Przygotowanie drewna na potrzeby produkcji stolarki okiennej

produkcja stolarki okiennej


Dlaczego tak ważne jest, aby stolarka okienna przebiegała prawidłowo? Otóż odpowiednie przygotowanie drewna do potrzeb produkcji stolarki okiennej to jeden z najważniejszych etapów produkcji okien w naszej firmie Urzędowski, zajmującej się produkcją okien i drzwi drewnianych od ponad 25 lat. Prawidłowo wykonana stolarka okienna to proces, od którego przebiegu zależą dalsze etapy produkcji okien, ich funkcjonalność oraz zgodność z najwyższymi normami marki Urzędowski. Nieustannie dbamy o rozwój naszej firmy oraz pracowników, podążając za najnowszymi trendami w branży, szkoląc się i wdrażając innowacyjne rozwiązania technologiczne, umożliwiające nam sprawniejszą produkcję okien. Przykładamy bardzo dużo starań, aby proces stolarki okiennej odbył się bez zakłóceń. Dlatego ten najistotniejszy etap powierzamy wyłącznie naszym najlepszym specjalistom. Od tego, czy drewno stanowiące podstawowy materiał w procesie produkcji, będzie należycie wyprofilowane, przygotowane i oszklone zależy jego dalsza użyteczność konstrukcyjna docelowego produktu, który trafi w ręce naszych klientów.

Sześć etapów, z jakich składa się proces stolarki okiennej

Proces produkcji stolarki okiennej składa się z sześciu następujących po sobie kolejno etapów. Zaliczamy do nich etap pierwszy polegający na przygotowaniu drewna do stolarki. Etap ten zaczyna się już w momencie, kiedy dokonujemy zakupu drewna u producenta. Jest on tak istotny, ponieważ wybór trwałego, solidnego drewna, z którego będziemy produkować ramy okienne, jest podstawą całego procesu dalszej produkcji. To od jakości zakupionego drewna oraz jego dalszej obróbki zależeć będzie trwałość sprzedawanych przez nas produktów i satysfakcja klientów płynąca z ich posiadania. Ponadto elementem wymagającym podkreślenia jest fakt, iż nasza firma specjalizuje się w wykonywaniu ram okiennych z zarówno klasycznych, jak i egzotycznych rodzajów drewna. Najchętniej wybieranymi przez naszych klientów gatunkami drewna są: meranti, dąb, sosna, teak, iroko, orzech amerykański. Należy jednak pamiętać, że każdy rodzaj drewna wymaga odpowiedniej wiedzy i idących za nią w parze praktycznych umiejętności dotyczących obróbki tego materiału. Nasi specjaliści wiedzą, które gatunki drewna są twardsze od pozostałych, które łatwiej się poddają działaniom wykonywanym przez stolarzy lub też wymagają przechowywania ich w wyższej czy niższej temperaturze pomieszczenia. Między innymi dlatego, już na pierwszym etapie wyboru surowca, skupiamy się na tym, aby do naszej pracowni stolarskiej trafiały wyłącznie wyselekcjonowane materiały najwyższej jakości wybierane przez doświadczonych i wykwalifikowanych pracowników.

Proces stolarki okiennej — obróbka ręczna i maszynowa materiału

Drugim etapem stolarki okiennej jest obróbka maszynowa materiału. Nasi specjaliści na tym etapie poddają obróbce trafiający do nas od producenta drewna materiał. Do tego celu używają specjalistycznego sprzętu pozwalającego im na wykonanie stolarki otworowej. Jest to praca wymagająca ogromnej precyzji, ponieważ od dokładności wykonania tych elementów, będzie zależeć to, czy ramy otwory w ramach okiennych będą kompatybilne z okuciami. Etap obróbki maszynowej składa się dodatkowo z kilku podetapów, takich jak: czopowanie profilowania wzdłużnego oraz szlifowania, które są realizowane dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologicznie rozwiązań. Na trzecim etapie stolarki okiennej proces produkcyjny poddawany jest tradycyjnej, ręcznej obróbce ram okiennych. Każdy element jest dopracowywany z największą starannością i dbałością o detale, wielokrotnie szlifowany. Za sprawę tych działań zapobiegamy sytuacjom, które mogłyby w przyszłości wpłynąć negatywnie na użytkowanie naszych końcowych produktów lub wykluczyć drewniane ramy z procesu dalszej produkcji na skutek podnoszenia się włókien drewna.

Lakierowanie i okuwanie

Czwartym etapem stolarki okiennej jest lakierowanie drewna. Proces ten w naszej hali odbywa się w sposób zautomatyzowany dzięki zastosowaniu linii lakierniczej Wagner/ Eisenmann, dzięki czemu posiadamy pewność co do stuprocentowego pokrycia powierzchni drewna. Jest to znacznie skuteczniejsze metoda pokrywania powierzchni, aniżeli lakierowanie ręczne, które może prowadzić pominięcia części drewna, która powinna być zaimpregnowana. Impregnacja polega także na nasyceniu drewna substancjami, które sprawiają, że okna będą zdolne oprzeć się szkodliwym czynnikom atmosferycznych, wilgoci, działaniu wody i skoków temperatury. Do lakierowania powłok wierzchnich używane są wyłącznie ekologiczne i wodorozcieńczalne lakiery, nieposiadające w swoim składzie szkodliwych dla zdrowia ludzi substancji. Piąty etap stolarki okiennej to wspomniane wcześniej okuwanie. Wybieramy wyłącznie okucia renomowanych producentów, które gwarantują naszym klientom wieloletnie i bezawaryjne użytkowanie. Stosujemy obwiedniowe okucia rozwierno — uchylne w każdym skrzydle oraz zaczepy antywłamaniowe, które dostępne są już w standardowym wyposażeniu.

Szósty etap, czyli szklenie

Ostatnim etapem produkcji stolarki okiennej jest szklenie okien. Polega on na montażu panelu szybowego do drewnianych ram okiennych. Odpowiednie dopasowanie konstrukcji wpływa na izolację termiczną i energooszczędność okien naszej marki. Dzięki temu procesowi nasze okna są bardzo funkcjonalne, ponieważ zapewniamy klientom zwiększony dostęp do światła słonecznego, stosując większe od standardowych powierzchnie szyby.

Etapy dodatkowe

Etapami wieńczącymi pracę naszych specjalistów są znakowanie okien metalowym emblematem Urzędowski, co jest jednoznaczne z gwarancją jakości zakupionego u nas produktu oraz końcowa kontrola jakości poprzedzająca pakowanie okien przed wysyłką do klienta.